X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kryzys migracyjny. Senackie komisje za wprowadzeniem poprawek do nowelizacji ustawy o ochronie granicy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 22:39
Senackie komisje rekomendują wprowadzenie poprawek do nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej. Zostały one zgłoszone przez opozycję, która w Senacie posiada większość. O uchwalenie ustawy bez poprawek wnioskował natomiast klub Prawa i Sprawiedliwości, ale postulat ten nie uzyskał poparcia.
Senackie komisje wprowadziły m.in. poprawkę, która rozszerza katalog wyłączeń z zakazu przebywania w strefie nadgranicznej o osoby wykonujące zawód dziennikarza
Senackie komisje wprowadziły m.in. poprawkę, która rozszerza katalog wyłączeń z zakazu przebywania w strefie nadgranicznej o osoby wykonujące zawód dziennikarzaFoto: Twitter.com/PolskiSenat

Senator PiS Marek Komorowski mówił, że ochrona polskiego terytorium jest celem nadrzędnym. Stwierdził, że w związku z tym senatorowie powinni wprowadzać rozwiązania, które ułatwią polskim służbom pilnowanie porządku na granicy. W jego ocenie w tym kierunku zmierza przedłożona ustawa.

Senator Koalicji Obywatelskiej Zygmunt Frankiewicz tłumaczył z kolei, że nieobecność mediów w pasie nadgranicznym po polskiej stronie szkodzi naszemu państwu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Stwierdził, że nasz kraj nie ma wiele do ukrycia, dlatego należy umożliwić dziennikarzom przeprowadzanie relacji z tego obszaru.

Stan wyjątkowy

Nowelizacja ustawy o ochronie granicy, której projekt przygotował rząd umożliwia m.in. wprowadzenie zakazu przebywania w pasie przygranicznym z Białorusią na czas określony, w drodze rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji, po zasięgnięciu opinii szefa Straży Granicznej.

Ten przepis nie będzie dotyczyć mieszkańców obszaru objętego zakazem czy wykonujących tam pracę zarobkową. Zgodę na przebywanie innych osób, w szczególności dziennikarzy, będzie mógł wyrazić właściwy miejscowo komendant placówki Straży Granicznej.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Następnie Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Teraz nad nowelą będzie pracował Senat. Izba zajmie się nią prawdopodobnie na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu.

mg

Czytaj także

Paweł Kowal: polityka Rosji na Ukrainie poniosła ogromną porażkę

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 18:16
- Ukraińcy zwrócili się przeciwko Rosji i nie chcą więcej być częścią imperium - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kowal (PO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szydło w PE: Łukaszenka wspierany przez Putina wypowiedział wojnę hybrydową UE

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 18:28
- Polska i kraje bałtyckie bronią dziś bezpieczeństwa i suwerenności Unii - mówiła podczas debaty w Parlamencie Europejskim była premier Beata Szydło. Europoseł PiS przestrzegała, że Łukaszenka wspierany przez Putina wypowiedział wojnę hybrydową UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Haniebna i bardzo nieodpowiedzialna". Witek o wypowiedzi Ochojskiej nt. sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 21:19
- Jak gdyby nie wiedziała, co się naprawdę dzieje na granicy polsko-litewsko-łotewsko-białoruskiej, bo to są te trzy granice - odparła marszałek Sejmu Elżbieta Witek pytana o słowa Janiny Ochojskiej, która oceniła, że Polska odebrała migrantów z Bliskiego Wschodu nadzieję, a "rząd potrzebował konfliktu, żeby pokazać jak to broni granicy".
rozwiń zwiń