X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Estońscy żołnierze na polskiej granicy. Naprawią tymczasowe ogrodzenie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 20:59
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował we wpisie w mediach społecznościowych, że żołnierze estońscy rozpoczęli rekonesans na granicy polsko-białoruskiej. Wojska inżynieryjne z Estonii zajmą się między innymi tymczasowym ogrodzeniem przy granicy z Białorusią.
Żołnierze estońscy zajmą się m.in. naprawą tymczasowego ogrodzenia przy granicy z Białorusią
Żołnierze estońscy zajmą się m.in. naprawą tymczasowego ogrodzenia przy granicy z BiałorusiąFoto: DWOT

"Zadaniem żołnierzy z Estonii będzie budowa i naprawa tymczasowego ogrodzenia oraz utrzymanie i udrożnienie połączeń drogowych przy granicy polsko-białoruskiej. Dziękujemy za wsparcie!" - napisał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w mediach społecznościowych.

Setki prób nielegalnego przekroczenia granicy

Ogrodzenie z koncentriny niszczą cudzoziemcy podczas prób forsowania naszej granicy. Straż Graniczna odnotowała w poniedziałek 174 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.


Posłuchaj
00:20 11415882_1 — kopia.mp3 Szef MON Mariusz Błaszczak mówił w TVP Info, że żołnierze estońscy podejmą takie same zadania jak żołnierze brytyjscy

 

W nocy doszło do próby siłowego przejścia przez granicę na odcinku ochranianym przez funkcjonariuszy z placówki Straży Granicznej w Białowieży. Pięćdziesięcioosobowa grupa zebrała się około 21:00 w pobliżu granicy i przygotowywała do nielegalnego jej przekroczenia. 18 osób forsowało granicę siłowo - rzucały kamieniami, na koncentrinę kładły kładkę i różnego rodzaju drabiny.

mg

Czytaj także

"Jesteśmy przygotowani". Łotwa poprze ewentualny wniosek Polski lub Litwy o uruchomienie art. 4 NATO

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 12:14
Łotewski minister spraw zagranicznych zadeklarował w wypowiedzi dla serwisu Baltic News Network, że jeśli Polska lub Litwa zdecydują się na uruchomienie artykułu 4 Traktatu Północnoatlantyckiego, Łotwa je poprze. Edgars Rinkeviczs podkreślił, że "nasze kraje tak samo rozumieją działania, jakie musimy podejmować". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska zasługuje na pomoc". Premier Słowacji po spotkaniu szefów rządów państw V4

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 16:31
- Unia Europejska powinna pomóc Polsce, która jest teraz pod naprawdę wielką presją; popieramy wszelkie sankcje, które zostaną nałożone na Białoruś - powiedział premier Słowacji Eduard Heger po spotkaniu szefów rządów państw V4 ws. kryzysu na granicy polsko-białoruskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Błaszczak: wśród żołnierzy pełniących służbę na granicy są wojskowi psychologowie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 16:40
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że żołnierzom strzegącym polskiej granicy na wschodzie pomagają psychologowie.
rozwiń zwiń