X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

10 miliardów złotych na modernizację służb mundurowych. Rząd przyjął projekt ustawy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 14:45
Rządowy projekt ustawy o modernizacji służb mundurowych zakłada, że służby podległe resortowi spraw wewnętrznych otrzymają 10 miliardów złotych. Projekt ma być procedowany w Sejmie i Senacie jako pilny.
Na modernizację służb mundurowych rząd przeznaczy 10 mld złotych
Na modernizację służb mundurowych rząd przeznaczy 10 mld złotychFoto: PAP/Grzegorz Momot

Policja otrzyma prawie 6 i pół miliarda złotych, straż pożarna - ponad 1 miliard 900 milionów złotych, Straż Graniczna - prawie półtora miliarda, a Służba Ochrony Państwa - prawie 214 milionów złotych.

Środki zostaną przeznaczone na utworzenie 250 nowych posterunków policji w małych miejscowościach. Zostanie utworzonych 7 i pół tysiąca nowych etatów, z czego niemal połowa do działań prewencyjnych. Więcej etatów będzie też w Straży Granicznej. Ten ruch ma na celu wzmocnienie granicy wschodniej.

Powstaną nowe strażnice Państwowej Straży Pożarnej. Zaplanowano modernizację istniejących strażnic oraz zakup 40 samochodów z drabiną pożarniczą.

Projekt ustawy zakłada również podwyżki uposażenia dla funkcjonariuszy i wynagrodzeń dla pracowników służb podległych MSWiA. Resort wyjaśnia, że w ten sposób chce przeciwdziałać odpływowi wyszkolonych kadr oraz zapobiegać korupcji.

"Wielka inwestycja w bezpieczeństwo Polaków"

Ustawa modernizacyjna to wielka inwestycja w bezpieczeństwo Polaków i realne wzmocnienie naszych służb. W latach 2022-2025 w ramach programu modernizacji na rozwój służb mundurowych przeznaczymy ok. 10 mld złotych - mówił szef MSWiA Mariusz Kamiński, kiedy w październiku tego roku prezentował założenia "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025".

- Działania służb, dlatego też ta ustawa modernizacyjna, czyli taki strumień pieniędzy, który w najbliższych latach popłynie do naszych służb, jest dla mnie jako ministra spraw wewnętrznych wielką radością - dodał.

Posłuchaj
00:51 11415120_1.mp3 Rząd przyjął projekt ustawy o modernizacji służb mundurowych. Relacja Sylwii Białek (IAR)

Zobacz także: gen. Jarosław Szymczyk w "Sygnałach dnia"

kp

Czytaj także

Atak migrantów na przejście w Kuźnicy. MSWiA dziękuje funkcjonariuszom za "poświęcenie i profesjonalne działania"

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 14:04
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że podczas wtorkowego ataku w Kuźnicy migranci rzucali w stronę funkcjonariuszy kamieniami, butami, butelkami, a nawet granatami hukowymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Kamiński: Łukaszenka będzie musiał się cofnąć

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 21:41
- Jestem przekonany, że nasza konsekwentna polityka i wsparcie międzynarodowe doprowadzi do tego, że migranci wrócą do swoich domów. Aleksander Łukaszenka krok po kroku będzie musiał się cofnąć - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński, komentując kryzys na wschodniej granicy.
rozwiń zwiń