X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marszałek Sejmu o migrantach: chcemy udzielić pomocy tym, którzy są po stronie białoruskiej

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 13:20
Nie ustępuje kryzys przy granicy z Białorusią. - Nadal apelujemy o to, by reżim Łukaszenki pozwolił pomóc migrantom, chcemy udzielić pomocy humanitarnej tym, którzy są po stronie białoruskiej, za nich odpowiedzialność ponosi Alaksandr Łukaszenka - powiedziała we wtorek marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Elżbieta Witek: apelujemy o to, by reżim Łukaszenki pozwolił pomóc tym ludziom
Elżbieta Witek: apelujemy o to, by reżim Łukaszenki pozwolił pomóc tym ludziomFoto: Twitter.com/@terytorialsi

Marszałek Sejmu była pytana, czy w związku z trudną sytuacją pogodową organizacje niosące pomoc humanitarną nie powinny być dopuszczone na granicę z Białorusią.

- Nie wiem, jeśli pomoc ze strony państwa, humanitarna, nie jest wpuszczana - to nie rozumiem, jak miałaby być wpuszczana pomoc humanitarna organizowana przez kogoś innego - powiedziała Elżbieta Witek.

Pomoc "odbiła się od ściany"

Marszałek Sejmu zaznaczyła, że sytuacja wygląda podobnie w Polsce i w państwach bałtyckich. Jak mówiła, polska pomoc trzykrotnie "odbiła się od ściany" i nie udało się jej przekazać poza polską granicę. - To samo czynią nasi koledzy z Litwy czy Łotwy i spotykają się z takim samym odzewem - dodała.

Podkreśliła, że "próbowaliśmy, próbujemy, nadal jesteśmy gotowi, nadal apelujemy o to, by reżim Łukaszenki pozwolił pomóc tym ludziom, ale pamiętajmy, że to nie jest po polskiej stronie, to jest po stronie białoruskiej".

Odpowiedzialność białoruskiego reżimu za migrantów 

- My chcemy udzielić pomocy tym, którzy są po stronie białoruskiej, za nich odpowiedzialność ponosi Łukaszenka, a nie rząd polski, a nie polskie służby. Cały czas jest wyciągana ręka przez rządy Litwy, Łotwy i Polski, chcemy tej pomocy humanitarnej udzielać, jesteśmy gotowi, próbujemy i zatrzymujemy się na granicy, nie mamy zgody na wpuszczenie tej pomocy, proszę odpowiedzieć sobie na pytanie, kto jest tu winien" - podkreślała Witek.

Jak zaznaczyła, "tym ludziom pomoc się należy". - I chcemy jej udzielić zgodnie z przepisami prawa polskiego i międzynarodowego, ale mamy zakaz wjazdu pomocy humanitarnej ze strony Łukaszenki - dodała. 

Czytaj również:

Zapraszamy do obejrzenia reportażu Pawła Kurka, który wraz z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej udał się na nocną obserwację terenu przy granicy. 

nt

Czytaj także

Współpraca ws. kryzysu na granicy. Marszałek Sejmu rozmawiała z szefami parlamentów państw bałtyckich

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 16:40
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek rozmawiała z szefami parlamentów Łotwy i Litwy. Głównym tematem konsultacji był wywołany przez Białoruś kryzys na granicach i wspólne działania Polski oraz państw bałtyckich - przekazało Centrum Informacyjne Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marszałek Sejmu o projekcie ws. weryfikacji szczepień pracowników. Zapowiedziała spotkanie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 14:47
- Zaprosiłam na środę na godz. 12 szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę ws. wyjścia ponad podziałami z projektem dot. weryfikacji szczepień pracowników - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wzywamy do niezwłocznego wprowadzenia nowego pakietu sankcji". Wspólny głos parlamentów Polski i państw bałtyckich

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 12:15
Szefowie parlamentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii wydali wspólne oświadczenie, w którym wzywają do niezwłocznego wprowadzenia w życie nowego pakietu sankcji wobec reżimu Łukaszenki. Elżbieta Witek podkreśliła, że sankcje nakładane na Białoruś powinny być radykalne i zdecydowane.
rozwiń zwiń