X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Już można bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 06:54
Osoby pełnoletnie mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciw grypie w istniejących punktach szczepień,  których jest w kraju ok. 3 tys. Akcja szczepień będzie prowadzona do 31 marca 2022 r. lub do wyczerpania zapasów z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.
Zaszczepić się przeciwko grypie można w kilku tysiącach istniejących w Polsce punktów szczepień
Zaszczepić się przeciwko grypie można w kilku tysiącach istniejących w Polsce punktów szczepieńFoto: shutterstock.com/fizkes

W Dzienniku Ustaw opublikowano 22 listopada przepisy w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022.

Zgodnie z nowymi przepisami od wtorku osoby, które najpóźniej w dniu przeprowadzenia szczepienia ukończyły 18 lat (ok. 30 mln osób) będą mogły zaszczepić się bezpłatnie w istniejących punktach szczepień. Jest ich około 3 tys. (LISTA PUNKTÓW SZCZEPIEŃ)

Aktualny stan zaszczepienia

"Za podjęciem działań prewencyjnych oraz zmierzających do wykorzystania zgromadzonych rezerw strategicznych przez zmianę grupy uprawnionej na osoby, które najpóźniej w dniu przeprowadzenia szczepienia ukończyły 18. rok życia, przemawia aktualny stan zaszczepienia ogólnej populacji (wiek 0,5 - 100 lat) do dnia 5 listopada 2021 r. szacowany na poziomie 1 mln osób" - napisano w ocenie skutków regulacji.

Tymczasem - jak podano - do 5 listopada liczba osób z grona uprawnionych do refundacji nie przekroczyła 250 tys. osób, "przy docelowej szacowanej realizacji 3 mln szczepień".

Szczepienia będą wykonywane do 31 marca 2022 roku lub do wyczerpania zapasów z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Wcześniej refundacja dla narażonych

Dotychczas refundowano szczepionkę 13 grupom osób wskazanym do szczepienia z racji narażenia w sposób szczególny na zakażenie wirusem tej choroby w wyniku wykonywanych obowiązków zawodowych (m.in. osobom zatrudnionym w podmiotach leczniczych, żłobkach, placówkach oświatowych), z powodu miejsca ich pobytu (domy pomocy społecznej, zakłady opiekuńczo-lecznicze, hospicja, oddziały opieki długoterminowej) lub wieku (osoby powyżej 75 lat).

fc

Czytaj także

"Możemy odczuwać niedobór strzykawek wykorzystywanych do szczepień". WHO alarmuje

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 15:29
W 2022 roku na całym świecie może brakować od jednego do dwóch miliardów strzykawek do wykonywania szczepień - ostrzega we wtorek Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). Może to spowolnić nie tylko kampanię szczepień przeciwko COVID-19, ale i podawanie innych szczepionek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marszałek Sejmu o projekcie ws. weryfikacji szczepień pracowników. Zapowiedziała spotkanie

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 14:47
- Zaprosiłam na środę na godz. 12 szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę ws. wyjścia ponad podziałami z projektem dot. weryfikacji szczepień pracowników - powiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
rozwiń zwiń