X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wynagrodzenia nauczycieli. Kontynuacja rozmów w Pałacu Prezydenckim

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 05:30
Wynagrodzenia nauczycieli będą tematem rozmowy oświatowej Solidarności z kierownictwem Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz przedstawicielami prezydenta. Drugie ostatnim czasie spotkanie dotyczące tej sprawy ma się rozpocząć o godzinie 11.00.
Pierwsze spotkanie oświatowej Solidarności i kierownictwa resortu edukacji odbyło się tydzień temu w poniedziałek w obecności prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego
Pierwsze spotkanie oświatowej Solidarności i kierownictwa resortu edukacji odbyło się tydzień temu w poniedziałek w obecności prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza MorawieckiegoFoto: Eliza Radzikowska-Białobrzewska / KPRP / Prezydent.pl

Pierwsze spotkanie oświatowej Solidarności i kierownictwa resortu edukacji odbyło się tydzień temu w poniedziałek w obecności prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Rozmowy dotyczą realizacji porozumienia, jakie związek podpisał z rządem w kwietniu 2019 roku.

Wynagrodzenia nauczycieli punktem spornym

Jednym z punktów porozumienia oświatowej Solidarności z rządem jest wprowadzenie nowego sytemu wynagradzania nauczycieli. Ten punkt według związkowców nie został zrealizowany - mówi rzecznik Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" Monika Ćwiklińska.

- Spodziewamy się, że ministerstwo zaproponuje nam jakąś swoją koncepcję wynagradzania nauczycieli, która będzie powiązana z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce narodowej - mówi Monika Ćwiklińska.

"Rozmowy dają efekt"

Po ostatnim spotkaniu w ubiegłym tygodniu Bogna Janke z Kancelarii Prezydenta mówiła, że rozmowy dają efekt. - Porozumienie wymaga udziału obu stron. Jest wola osiągniecia porozumienia - powiedziała Bogna Janke.

Prezydencka minister wyjaśniła, że obie strony uważają umowę w większości za wykonaną. - Obie strony doszły do wniosku, że większość punktów z tego porozumienia została zrealizowana. Pozostał punkt szósty, dotyczący wzrostu wynagrodzeń, który będzie jeszcze dyskutowany - tłumaczyła wówczas Bogna Janke, podając także informację o zaplanowanym na wtorek spotkaniu. - To będzie również spotkanie w Pałacu Prezydenckim pod patronatem pana prezydenta Andrzeja Dudy - dodawała.

Czytaj również:

jmo

Czytaj także

Czarnek: proponujemy zwiększenie wynagrodzenia do ponad 4000 zł dla nauczycieli wchodzących do zawodu

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 07:59
- Najważniejsze dla związków zawodowych, dla Solidarności również, jak i przede wszystkim dla nauczycieli, a nade wszystko dla uczniów i rodziców, bo dla nich jest szkoła, jest to, by warunki pracy nauczyciela uległy zdecydowanej poprawie i nad tym pracujemy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
rozwiń zwiń