X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Posłowie wycofują się z ustawy dot. sprawdzania szczepień pracowników? Jednoznaczne stanowisko PiS

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 17:15
Rzeczniczka PiS odniosła się w poniedziałek do medialnych informacji, z których wynikało, iż część polityków partii rządzącej zamierza wycofać swoje podpisy spod projektu ustawy umożliwiającej sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony. - To nieprawda - ucięła jednoznacznie Anita Czerwińska.
Partia Jarosława Kaczyńskiego głosować zamierza 41 proc. badanych, co oznacza wzrost aż o 4 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem
Partia Jarosława Kaczyńskiego głosować zamierza 41 proc. badanych, co oznacza wzrost aż o 4 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniemFoto: Twitter/Sejm RP

Posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik poinformowali w minioną środę, że do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19. Zgodnie z projektowanymi przepisami, jeśli pracownik nie będzie zaszczepiony, przedsiębiorca będzie mógł zreorganizować pracę, np. przenieść takiego pracownika do działu, gdzie nie będzie miał styczności z klientami.

Anita Czerwińska pytana o doniesienia, że posłowie PiS wycofują swoje podpisy pod tym projektem, zapewniła, że są one nieprawdziwe. - Te pogłoski są nieprawdziwe. Posłowie z klubu PiS nie wycofują swoich podpisów pod projektem posła Hoca - podkreśliła.

Propozycja marszałek

Dopytywana o inicjatywę marszałek Sejmu Elżbiety Witek, która zaprosiła na środę szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę ws. wyjścia ponad podziałami z projektem dotyczącym weryfikacji szczepień pracowników, Anita Czerwińska zapewniła, że na spotkaniu pojawią się przedstawiciele PiS.

- Pozytywnie oceniamy konstruktywną i konsensualną propozycję pani marszałek, która powinna znaleźć poparcie również pozostałych klubu i kół parlamentarnych. Mamy nadzieję, że w wyniku tej szerokiej i oby konstruktywnej debaty powstanie wspólny projekt. Każdemu ugrupowaniu powinno zależeć na opracowaniu optymalnych rozwiązań - stwierdziła Anita Czerwińska.

Czytaj także:
szczepienia covid free shutterstock 1200.jpg
Pole do nadużyć? Ministerstwo Zdrowia zapowiada walkę z trefnymi zaświadczeniami o szczepieniach

Zobacz także: "24 Pytania - Rozmowa Poranka" Anna Kwiecień z PiS

Czytaj także:

jbt

Czytaj także

"Uzasadnione działania". Horała o projekcie ustawy pozwalającej sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 12:20
Wiceminister infrastruktury Marcin Horała, mówiąc o projekcie ustawy umożliwiającej sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19, uznał, że "jest to segregacja, ale biorąc pod uwagę sytuację, ona byłaby usprawiedliwiona, uzasadniona".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ograniczy ryzyko". Kaźmierczak o ustawie pozwalającej sprawdzić, czy pracownik jest zaszczepiony na COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 20:37
- Wiedza o szczepieniu pozwoli na różnego rodzaju działania przedsiębiorców mające na celu utrzymanie produkcji, czy normalne funkcjonowanie przedsiębiorstwa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak.
rozwiń zwiń