X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Obniżenie akcyzy na nośniki energii". Premier o tarczy antyinflacyjnej

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 16:31
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że znaczna część rozwiązań zawartych w tarczy antyinflacyjnej ma zostać wdrożona jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.
Premier o tarczy antyinflacyjnej.
Premier o tarczy antyinflacyjnej. Foto: PAP/Adam Warżawa

Szef rządu mówił na konferencji prasowej w Gdańsku, że tarcza antyinflacyjna praktycznie jest gotowa. - Na pewno będziemy chcieli ją, czy znaczne jej części wdrożyć jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - zapowiedział Mateusz Morawiecki odnosząc się do tarczy antyinflacyjnej.

Dodał, że będzie ona zawierała takie elementy jak "obniżenie akcyzy na nośniki energii". To właśnie nośniki energii - jak zaznaczył szef rządu - są współodpowiedzialne za gwałtowne wzrosty cen. - O szczegółach powiemy w swoim czasie - zaznaczył i dodał, że rząd jest "praktycznie gotowy", aby ten projekt przedstawić.

Premier dodał, że inflacja dotyczy wielu krajów. - W ogromnej większości krajów Europy inflacja jest historycznie wysoka w porównaniu do ostatnich 20 czy 30 lat, a za te ceny, wysokie ceny energii odpowiada Gazprom i Rosja, odpowiada Nord Stream II, odpowiadają ci w Europejskiej Partii Ludowej - powiedział Mateusz Morawiecki. Jak dodał, dziś ten gazociąg stanowi element szantażu w rękach prezydenta Rosji Władimira Putina.

Czytaj także:

Zdaniem szefa rządu członkowie Europejskiej Partii Ludowej nie tylko nie zablokowali Nord Stream II, ale wręcz sprzyjali jego wybudowaniu.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w październiku 2021 roku w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku wzrosły o 6,8 procent - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Posłuchaj
00:32 11413365_2.mp3 Mateusz Morawiecki: tarcza antyinflacyjna jest praktycznie gotowa (IAR) 

ZOBACZ TAKŻE: Marlena Maląg o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym


jb

Czytaj także

Główna ekonomistka EBOR: duszenie inflacji wymaga zwiększenia bezrobocia

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 00:02
Inflacja spowodowana jest m.in. problemami z ciągłością łańcuchów dostaw powstałymi wskutek pandemii COVID-19, a w Polsce nakłada się na to bardzo rozgrzany rynek pracy, czyli spadające bezrobocie i rosnące płace - wyjaśniała w rozmowie z RMF MF główna ekonomistka Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju, Beata Javorcik. - Duszenie inflacji wymaga zwiększenia bezrobocia - wskazała. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: rynek potrzebuje pracowników o niższych kwalifikacjach, wyjątek to informatycy i medycy

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 10:00
Rynek pracy mamy zróżnicowany i niejednoznaczny. W większych firmach wynagrodzenie znacznie rośnie, choć jego znaczna część jest konsumowana przez inflację - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW i Robert Lisicki z Konfederacji Lewiatan.  
rozwiń zwiń