X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pochmurno, a nawet deszcz ze śniegiem. Prognoza pogody na poniedziałek

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 20:17
Jak informuje synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego Barbara Wrzesińska poniedziałek w całym kraju będzie pochmurny, z lokalnymi rozpogodzeniami i przelotnymi opadami deszczu.
Barbara Wrzesińska: w całym kraju będzie pochmurny, z lokalnymi rozpogodzeniami i przelotnymi opadami deszczu
Barbara Wrzesińska: w całym kraju będzie pochmurny, z lokalnymi rozpogodzeniami i przelotnymi opadami deszczuFoto: Shutterstock/Megapixeles.es

Nad ranem w górach zacznie padać śnieg, na Podkarpaciu spodziewany jest śnieg z deszczem. Po nocnym spadku temperatury poniżej zera na Pomorzu, może się tam zrobić ślisko na drogach.

Barbara Wrzesińska poinformowała, że w ciągu dnia w kraju będzie pochmurno, lokalnie można się spodziewać większych przejaśnień i rozpogodzeń. Na Wybrzeżu i w południowej połowie kraju występować będą przelotne opady deszczu. Na Pomorzu lokalnie może popadać śnieg z deszczem. W górach może spaść nawet 5 cm śniegu.

Z kolei w drugiej połowie dnia opady śniegu z deszczem spodziewane są także na Podkarpaciu. 

Temperatura poniżej zera

W nocy z niedzieli na poniedziałek będzie pochmurno z lokalnymi rozpogodzeniami. Z północy kontynentu zacznie napływać arktyczne powietrze, powodując znaczne ochłodzenie - głównie na Pomorzu, gdzie pojawią się spadki temperatury poniżej zera. Tam też może się zrobić ślisko na drogach. Lokalnie wystąpi mgła.

W pozostałej części kraju w nocy miejscami można się spodziewać opadów deszczu. Temperatura w nocy na Pomorzu spadnie do około minus 3 stopni C, w centrum kraju wynosić będzie 3-4 stopnie C, na południu 5 stopni C. 

»Więcej wiadomości o warunkach drogowych znajdziesz na stronach Polskiego Radia Kierowców«

Czytaj także: 

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia jest w zasięgu wyżu znad Atlantyku, także południe Bałkanów znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Pozostałą część kontynentu obejmuje rozległy układ niżowy z ośrodkami nad Rosją. Polska jest pod wpływem zatoki związanej z tym niżem, w strefie chłodnego frontu przemieszczającego się z północy na południe. Przeważający obszar kraju pozostaje w dość ciepłym powietrzu polarnym morskim, jedynie nad krańce północne, po przejściu frontu, napływa chłodniejsza masa powietrza. Ciśnienie rośnie.

nj

Czytaj także

Wiceminister klimatu: 70 mln złotych w dotacjach na poszukiwania i rozpoznania złóż wód termalnych

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 16:20
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy 70 milionów złotych na poszukiwania i rozpoznania złóż wód termalnych. Nabór w ramach drugiej odsłony programu "Udostępnianie wód termalnych w Polsce" rozpocznie się za dwa miesiące. O dotacje do 100 procent kosztów kwalifikowanych na wykonanie pierwszego otworu mogą ubiegać się samorządy lub ich związki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Za tymi pomysłami kryje się ludzka pycha". Robert Tekieli o szczycie w Glasgow

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 12:30
- Należy pamiętać, że nie mamy do czynienia z ochroną środowiska, ale ochroną środowiska człowieka - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Robert Tekieli, komentator PR.
rozwiń zwiń