X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pochmurno z przelotnymi opadami deszczu. Zobacz prognozę pogody

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 15:21
Jak informuje synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego Barbara Wrzesińska do końca dnia na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu. W nocy na Pomorzu temperatura może spaść poniżej zera.
Do końca dnia na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu
Do końca dnia na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczuFoto: horkins/Shutterstock

W niedzielę do końca dnia w kraju będzie przeważnie pochmurno. Ładna pogoda utrzyma się jedynie na południu. W centralnym i północnym pasie kraju możliwe są przelotne opady deszczu. Wiatr z kierunków zachodnich, w porywach do 45 km/h w głębi lądu i do 60 km/h na Wybrzeżu.

Uwaga na przymrozki w nocy

W nocy będzie pochmurno z lokalnymi rozpogodzeniami. Z północy kontynentu zacznie napływać arktyczne powietrze, powodując znaczne ochłodzenie - głównie na Pomorzu, gdzie pojawią się spadki temperatury poniżej zera. Tam też może się zrobić ślisko na drogach. Lokalnie wystąpi mgła.

W pozostałej części kraju w nocy miejscami można się spodziewać opadów deszczu. Temperatura w nocy na Pomorzu spadnie do około minus 3 stopni C, w centrum kraju wynosić będzie 3-4 stopnie C, na południu 5 stopni C. 

Jak informuje IMGW, Europa Zachodnia jest w zasięgu wyżu znad Atlantyku, także południe Bałkanów znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Pozostałą część kontynentu obejmuje rozległy układ niżowy z ośrodkami nad Rosją. Polska jest pod wpływem zatoki związanej z tym niżem, w strefie chłodnego frontu przemieszczającego się z północy na południe. Przeważający obszar kraju pozostaje w dość ciepłym powietrzu polarnym morskim, jedynie nad krańce północne, po przejściu frontu, napływa chłodniejsza masa powietrza. Ciśnienie rośnie.

Jak sytuacja będzie wyglądała jutro?

Nad ranem w górach zacznie padać śnieg, na Podkarpaciu spodziewany jest śnieg z deszczem. 

»Więcej wiadomości o warunkach drogowych znajdziesz na stronach Polskiego Radia Kierowców«

Czytaj także: 

Wczorajszy dzień był przymrozkowy lokalnie na południu kraju. Na pozostałym obszarze to zjawisko nie wystąpiło.


nj

Czytaj także

Wiceminister klimatu: 70 mln złotych w dotacjach na poszukiwania i rozpoznania złóż wód termalnych

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 16:20
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy 70 milionów złotych na poszukiwania i rozpoznania złóż wód termalnych. Nabór w ramach drugiej odsłony programu "Udostępnianie wód termalnych w Polsce" rozpocznie się za dwa miesiące. O dotacje do 100 procent kosztów kwalifikowanych na wykonanie pierwszego otworu mogą ubiegać się samorządy lub ich związki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Za tymi pomysłami kryje się ludzka pycha". Robert Tekieli o szczycie w Glasgow

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 12:30
- Należy pamiętać, że nie mamy do czynienia z ochroną środowiska, ale ochroną środowiska człowieka - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Robert Tekieli, komentator PR.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jaka pogoda w niedzielę? IMGW: aura zniechęci do spacerów mieszkańców północnej Polski

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2021 06:50
- Niedzielna aura zniechęci do spacerów mieszkańców północnej części Polski - zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, z przelotnymi opadami deszczu - powiedział dyżurny synoptyk IMGW Jakub Gawron. Nieco lepiej będą mieli mieszkańcy południa naszego kraju, tam bowiem najcieplej - do 11 st. C, na ogół będzie też pogodnie.
rozwiń zwiń