X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: jesteśmy zgodni z USA w ocenie konfliktu wywołanego przez Łukaszenkę

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 19:43
Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z dyrektor Wywiadu Narodowego Stanów Zjednoczonych Avril Haines. Uzgodnili, że niezbędna jest bliska współpraca w zakresie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO.
Polska od 8 sierpnia zmaga się z kryzysem migracyjnym na granicy polsko-białoruskiej
Polska od 8 sierpnia zmaga się z kryzysem migracyjnym na granicy polsko-białoruskiejFoto: twitter.com/terytorialsi

Spotkanie odbyło się na prośbę strony amerykańskiej.

pap_20210902_11H (1).jpg
Deeskalacja napięć na granicy? Wąsik: Łukaszenka to zrozumiał

"Dziś do Warszawy przyleciała pani Avril Haines, Dyrektor Wywiadu Narodowego USA. Strona amerykańska prosiła o to spotkanie, co świadczy o poważnym zaangażowaniu naszych sojuszników z Sojuszu Północnoatlantyckiego w kwestię zwiększenia bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO" – napisał Mateusz Morawiecki na Facebooku.

"Z naszymi przyjaciółmi z USA pozostajemy zgodni co do diagnozy zagrożenia, jakim jest wywoływany przez Łukaszenkę i jego sojuszników konflikt hybrydowy. Jednocześnie wypracowujemy kolejne rozwiązania, by jak najlepiej zabezpieczyć Polskę, Europę i Sojusz Północnoatlantycki przed podobnymi zagrożeniami teraz i w przyszłości. Będziemy reagować stanowczo i adekwatnie do rozwoju sytuacji" – zapewnił.

O spotkaniu Mateusza Morawieckiego z Haines i rozmowie na temat współpracy na rzecz bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO poinformował w piątek rzecznik rządu Piotr Mülller. Wizytę zapowiedział w ubiegłym tygodniu szef MSWiA.

"Kontynuujemy bliską współpracę z USA w zakresie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO. W Warszawie odbyła się seria spotkań z Avril Haines, Dyrektor Wywiadu Narodowego USA z premierem Mateuszem Morawieckim, szefem MSWiA Mariuszem Kamińskiem, szefem MON Mariuszem Błaszczakiem, w BBN z Szefem Gabinetu Prezydenta RP z Pawłem Szrotem" - podał rzecznik Piotr Müller rządu na Twitterze.

Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z dyrektor Wywiadu Narodowego USA Avril Haines dotyczyło ścisłej współpracy ws. sytuacji na granicy. Przypomnijmy, że Polska od 8 sierpnia zmaga się z kryzysem migracyjnym na granicy polsko-białoruskiej. Tego dnia niedaleko wsi Usnarz Górny pojawiła się grupa około 60 osób, która próbowała nielegalnie przedostać się na terytorium Polski. Po niespełna miesiącu prezydent Andrzej Duda na wniosek rządu wprowadził stan wyjątkowy. Obowiązuje on od 2 września w 115 miejscowościach w województwie podlaskim oraz 68 miejscowościach w województwie lubelskim, wzdłuż całej granicy polsko-białoruskiej. Kryzys nabrał na sile 8 listopada. Wówczas grupa 3-4 tys. migrantów opanowała przejście graniczne w Kuźnicy Białostockiej.

Czytaj także:

Poza spotkaniem z premierem Mateuszem Morawieckim, Pani Avril Haines rozmawiała również z ministrem spraw wewnętrznych i administracji, koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim, ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem. W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego spotkała się również z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta RP pod przewodnictwem szefa gabinetu Prezydenta, ministra Pawła Szrota.

Stanowisko dyrektora Wywiadu Narodowego USA jest najwyższym w amerykańskich strukturach wywiadowczych. Dyrektor jest zarazem doradcą prezydenta USA.

bf

Czytaj także

Rosja stoi za kryzysem na granicy? Milinkiewicz: Putin chciałby, żeby Zachód poprosił go o pomoc

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 16:37
Białoruscy opozycjoniści Alaksandr Milinkiewicz i Pawieł Łatuszka zgodnie stwierdzają, że za kryzysem migracyjnym na polsko-białoruskiej granicy stoi Federacja Rosyjska. Obaj politycy byli gośćmi senackiej komisji spraw zagranicznych. - Putin bardzo chciałby, żeby Zachód, zmęczony tymi wydarzeniami, zwrócił się do niego - mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Alaksandr Milinkiewicz, były kandydat opozycji na prezydenta Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Próba solidarności europejskiej w stosunkach zewnętrznych". Sałek o rozmowie prezydenta z Emmanuelem Macronem

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 16:40
Doradca prezydenta RP Paweł Sałek powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że w czasie rozmowy Andrzeja Dudy z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem poruszono kwestię ewentualnych scenariuszy rozwoju kryzysu migracyjnego. Dodał, że rozmowa ta była "próbą solidarności europejskiej w stosunkach zewnętrznych" i odbyła się w "rzetelnej i otwartej" atmosferze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys na granicy. Jednoznaczny apel premiera: musimy przejść przez to silniejsi

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 16:42
Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Podkreślił, że chciałby, aby te wydarzenia były dla Polaków "lekcją jedności". - Musimy przejść przez to silniejsi, mądrzejsi i bardziej zjednoczeni. Głośno apeluję: dość toksycznych podziałów - podkreślił szef rządu.
rozwiń zwiń