X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Na przejściu w Kuźnicy nie ma już migrantów stanowiących zagrożenie". MSWiA o aktualnej sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 15:34
Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży poinformował, że według białoruskiej służby granicznej na obszarze przejścia w Kuźnicy "nie ma już migrantów stanowiących zagrożenie". Tamtejsze służby odpowiedziały na wczorajsze pismo polskiej Straży Granicznej.
Nie ma już migrantów na przejściu w Kuźnicy.
Nie ma już migrantów na przejściu w Kuźnicy.Foto: TT @Straz_Graniczna

Błażej Poboży napisał na Twitterze, że większość migrantów rozlokowano w centrum logistycznym, a pozostali wylecieli wieczorem do Iraku. "Nasze służby to potwierdzają" - dodał we wpisie.

Wczoraj strona Polska poinformowała Białoruś, że zamknie graniczne przejście kolejowe w Kuźnicy, jeśli do 21 listopada ten kraj nie ustabilizuje sytuacji po swojej stronie granicy. Pismo w tej sprawie, na polecenie szefa MSWiA, przesłał do swojego białoruskiego odpowiednika komendant główny polskiej Straży Granicznej.

W związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej, od 9 listopada do odwołania został zawieszony ruch graniczny na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy. Znajduje się tam także kolejowe przejście graniczne, na którym nadal odbywa się ruch pociągów towarowych.

Czytaj także:

Większość tranzytu kolejowego, głównie z kontenerami z Chin, przechodzi przez przejście Brześć-Terespol, gdzie po polskiej stronie znajduje się terminal kolejowy Małaszewicze. Tranzyt towarów koleją, to jedno z ważniejszych źródeł dochodów białoruskich kolei.

Sytuacja na granicy

Straż Graniczna odnotowała wczoraj 255 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Dwie duże grupy próbowały siłowo przekroczyć granicę - jedna liczyła około 500 migrantów, a druga - 50. Obu próbom zapobieżono.

Do pierwszej akcji masowego przekroczenia granicy doszło wczoraj około 17:00 na terenie ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Dubiczach Cerkiewnych, do drugiej natomiast około 22:00 na terenie ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Mielniku. 

ZOBACZ TAKŻE: Gen. Polko o sytuacji na granicy

jb

Czytaj także

Setki migrantów w ataku na granicę. Ucierpiało kilku polskich żołnierzy, dwóch przewieziono do szpitala

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 13:15
Minionej doby doszło do dwóch większych prób siłowego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej - poinformowała rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Jak dodała, wobec polskich służb użyto lasera i gazu łzawiącego, obrzucono też funkcjonariuszy kamieniami. Czterech żołnierzy wymagało pomocy medycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obozowisko w Kuźnicy opustoszało". Rzecznik SG o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 13:19
Rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska poinformowała, że "obozowisko w Kuźnicy zostało opróżnione, a przebywający tam migranci zostali przewiezieni do Centrum Logistycznego".
rozwiń zwiń