X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Obozowiska migrantów pod Kuźnicą opustoszały. Policja: to następstwo postawy polskich służb

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 12:52
Na nagraniu udostępnionym w piątek przez podlaską policję widać zdjęcia z góry opustoszałego miejsca wzdłuż granicy polsko-białoruskiej, w rejonie przejścia granicznego Kuźnica-Bruzgi. Jak podano, opustoszałe obozowisko to następstwo zdecydowanej postawy polskich służb.
Widok na obozowisko w pobliżu granicy. Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy.
Widok na obozowisko w pobliżu granicy. Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy.Foto: Twitter/@podlaskaPolicja

Podlaska policja udostępniła na Twitterze nagranie z opustoszałego obozowiska pod Kuźnicą przy granicy polsko-białoruskiej. Nie przebywają tam żadni ludzie, nie palą się ogniska. Widać stosy drewna, pozostałości po szałasach. Po białoruskiej stronie idą dwie umundurowane osoby. Również po polskiej stronie widać funkcjonariuszy i samochód służb mundurowych patrolujący teren w rejonie ogrodzenia.

Próby nielegalnego przekroczenia granicy

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 34 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na terenie Podlasia. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu oraz kamery dzienne i nocne. Na terenie Lubelszczyzny naturalną zaporą jest rzeka Bug.

Zobacz także: szef MON Mariusz Błaszczak gościem "Sygnałów dnia"

Czytaj także:

pg

Czytaj także

Patryk Gorgol: Łukaszenka będzie tak daleko przesuwał granice, aż poczuje opór

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 18:53
- Jeśli chodzi o kwestię tego, jak ten konflikt zażegnać, musielibyśmy mieć narzędzie do tego, żeby wpłynąć na politykę białoruską. Aleksander Łukaszenka będzie tak daleko przesuwał granice, aż poczuje opór - mówił w Polskim Radiu 24 Patryk Gorgol (Nowa Konfederacja). Gościem audycji był również Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Müller: mamy do czynienia ze zorganizowanym niszczeniem umocnień granicznych

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 18:33
"Mamy do czynienia ze zorganizowanym niszczeniem umocnień granicznych. Dochodzi również do bezpośrednich ataków na polskich funkcjonariuszy Straży Granicznej, policji oraz żołnierzy" - poinformował w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller. Zamieścił na Twitterze nagrania, które pokazują, jak dochodzi do aktów agresji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rozważamy wszelkie scenariusze". Szef MON o możliwym zamknięciu całej granicy z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 07:43
- Rozważamy różne scenariusze, mamy świadomość tego, że mamy do czynienia z atakiem hybrydowym, wczoraj była to bardzo poważna sytuacja - powiedział o sytuacji na granicy z Białorusią w Programie 1 Polskiego Radia minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń