X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jeśli nie musimy wychodzić, zostańmy w domu". Ostrzeżenie IMGW przed wichurami

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2021 12:28
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla północy kraju. Na porywisty wiatr uważać powinni także kierowcy, bowiem spodziewane wichury mogą przewracać drzewa na jezdnię.
Alerty IMGW obowiązują w północnej i środkowej Polsce
Alerty IMGW obowiązują w północnej i środkowej PolsceFoto: N. Antoine/ Shutterstock

Jak powiedział rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski, najtrudniejsza sytuacja będzie w Pomorskiem. W północnej części tego województwa obowiązują ostrzeżenia drugiego stopnia przed silnym wiatrem, tam porywy mogą sięgać nawet do 100 km/h.

Nie należy także zbliżać się do morza, gdyż tam obserwowany jest sztorm, a prędkość wiatru sięga 10 w skali Beauforta. 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczą województw: zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i północnej połowy podlaskiego, na tych obszarach będzie wiało w porywach do 85 km/h. Alerty I stopnia obowiązują także w województwach: łódzkim i mazowieckim.

Kierowcy, uwaga na spadające gałęzie i całe drzewa

Rzecznik IMGW przypomniał, że tak silny wiatr może nie tylko łamać gałęzie, ale także wyrywać drzewa z korzeniami. - Jeśli nie musimy wychodzić, to zostańmy w domu - podkreśla Grzegorz Walijewski. 

Synoptyk przypomina, że w taką pogodę możemy spodziewać się utrudnień komunikacyjnych. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza podczas wyjeżdżania z lasu, tunelu czy innej przestrzeni osłoniętej przez wiatr, ponieważ zaskakujący podmuch boczny może przesunąć samochód na drugi pas, albo zmieść go do rowu - przestrzega Grzegorz Walijewski.

Sytuacja zacznie stabilizować się w sobotę. 

»Więcej informacji o warunkach drogowych znajdziesz w Polskim Radiu Kierowców«

Czytaj także: 

mbl

Czytaj także

Polska zawetuje "Fit for 55"? Prezes PiS o transformacji energetyczno-klimatycznej

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 07:11
- To jest bardzo trudny program. Nie będę w tej chwili rozstrzygał, czy my go zawetujemy, czy też nie. Na pewno tego rodzaju opcja też wchodzi w grę - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Kaczyński, prezes PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Wiech: do końca tego wieku możemy mieć miliony migrantów klimatycznych

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2021 19:00
- Jeżeli patrzymy na najbliższe zagrożenia, towarzyszące globalnemu ociepleniu, to mamy przede wszystkim wzrost intensywności i częstotliwości ekstremalnych zjawisk pogodowych. I to jest coś, co bardzo poważnie zagraża państwom położonym m.in. w Afryce subsaharyjskiej. Takie zjawiska mogą wyciągnąć z tego regionu miliony ludzi w poszukiwaniu nowego miejsca do życia - mówił w Dwójce dziennikarz Jakub Wiech.
rozwiń zwiń