X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmarł Kamil Durczok. Dziennikarz miał 53 lata

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 08:17
Informację o śmierci potwierdziła rodzina Kamila Durczoka, przekazał ją Press.pl. Dziennikarz zmarł nad ranem w szpitalu.
Kamil Durczok
Kamil DurczokFoto: PAP/Andrzej Grygiel

Kamil Durczok urodził się w 1968 roku w Katowicach, w tym mieście rozpoczynał pracę w dziennikarstwie - najpierw w studenckim radiu "Egida", później w radiu TOP i TVP Katowice. 

"Nie żyje mój przyjaciel Kamil. Nie mogę w to uwierzyć" - napisał na Facebooku znany śląski dziennikarz Witold Pustułka.

W latach 2006-2015 pracował w telewizji TVN, a wcześniej przez 13 lat związany był z Telewizją Polską. W obu stacjach prowadził programy informacyjne i publicystyczne.

"Wszystko rozsypało się po artykule w tygodniku »Wprost« w 2015 roku (który opisał mobbing i molestowanie w TVN). Od tego też czasu Kamil Durczok pojawiał się w przestrzeni publicznej jako osoba z coraz większymi kłopotami" - napisał dziennikmetropolii.pl, przypominając, że Durczok zaprzeczył oskarżeniom dotyczącym molestowania. TVN rozstał się z nim za porozumieniem stron w marcu 2015 roku. W 2019 roku dziennikarz został wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl.

W 2002 roku Kamil Durczok poinformował, że choruje na białaczkę. Dzięki chemioterapii wrócił do zdrowia. W maju tego roku informował o problemach ze zdrowiem, musiał mieć nagle przetaczaną krew w celu ratowania życia.

Kamil Durczok pap 1200.jpg
Sprawa weksla Kamila Durczoka. Został oskarżony o podrabianie podpisu

Pod koniec marca Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim skazał Kamila Durczoka na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata za spowodowanie po pijanemu kolizji drogowej na autostradzie w 2019 roku.

Zagrożenie bezpieczeństwa

Były dziennikarz TVN został uznany za winnego tego, że 26 lipca 2019 roku, będąc w stanie nietrzeźwym, prowadził samochód bmw x6 na autostradzie A1 oraz spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu.

Mając 2,9 promila alkoholu we krwi, uczestniczył w kolizji na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 1 pod Piotrkowem Trybunalskim. Jadąc samochodem w kierunku Katowic, najechał na pachołki oddzielające pasy ruchu. Jeden ze słupków uderzył w auto nadjeżdżające z przeciwka. Nikt z uczestników kolizji nie ucierpiał.

Czytaj także:

Według informacji prokuratury Durczok przejechał autostradą 370 km ze średnią prędkością 140 km/h. W chwili, kiedy utracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słupki, jechał z prędkością 96 km/h, a w miejscu tym było ograniczenie do 70 km/h.

Press.pl przypomina, że Durczok był laureatem wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004). O swojej walce z białaczką napisał książkę pt. "Wygrać życie".

pg,press,pap

Czytaj także

"Rażące naruszenie prawa materialnego". Skarga nadzwyczajna Zbigniewa Ziobro do SN

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 05:50
Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował do Sądu Najwyższego skargę nadzwyczajną od prawomocnego nakazu zapłaty w postępowaniu upominawczym Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa z 26 sierpnia 2005 r., uzyskanego w wyniku przestępczych działań grupy oszustów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sąd ma ogłosić wyrok ws. Kamila Durczoka. Znamy datę posiedzenia

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2021 13:50
Na 30 marca Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim wyznaczył termin ogłoszenia wyroku w procesie Kamila Durczoka, który w 2019 r. będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję. Prokurator zażądała kary 2,5 roku pozbawienia wolności, 7 lat zakazu prowadzenia pojazdów i 50 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.
rozwiń zwiń