X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sytuacja na granicy. Prezydent zwołał kolejne spotkanie z ministrami i szefami służb

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2021 00:02
We wtorek prezydent Andrzej Duda po raz kolejny spotka się z przedstawicielami rządu w związku z napiętą sytuacją na wschodniej granicy. Od weekendu przy przejściu w Kuźnicy Białostockiej koczuje duża grupa nielegalnych migrantów.
Spotkanie prezydenta z ministrami
Spotkanie prezydenta z ministramiFoto: Twitter/prezydentpl

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy rozpocznie się rano, ok. godziny 9.00, w siedzibie Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W rozmowach wezmą udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, ministrowie MSWiA i MON oraz szefowie straży granicznej, policji i kontrwywiadu.

Koczowisko 1200 twitter.jpg
Nowe koczowisko migrantów. Las namiotów i kolejne próby sforsowania granicy [RELACJA]

W trakcie narady zostanie omówiona sytuacja na granicy z Białorusią. Politycy poruszą też kwestię ewentualnego uruchomienia artykułu 4. Traktatu Północnoatlantyckiego. Jest on uruchamiany wtedy, gdy któryś z sojuszników czuje, że zagrożona jest integralność jego terytorium. Dzięki wprowadzeniu tego artykułu możliwa jest dyskusja w gronie sojuszniczym o ewentualnych scenariuszach i możliwych reakcjach na dane zagrożenie. Po nim jest już tylko artykuł 5., czyli wezwanie sił sojuszniczych do wsparcia danego kraju.

Czytaj również:

Prezydent w regularnym kontakcie z rządem

Pytany o to zagadnienie szef Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta Jakub Kumoch powiedział, że jest to sprawa bardzo poważna i jest dyskutowana między innymi z przywódcami państw bałtyckich, które też są atakowane przez reżim Alaksandra Łukaszenki. Minister podkreślił jednak, że na razie mówimy tylko o kryzysie migracyjnym, a nie o wojnie polsko-białoruskiej.

Prezydent Andrzej Duda w ostatnich dniach naradzał się z przedstawicielami rządu kilkakrotnie. Pierwsze takie spotkanie miało miejsce tydzień temu, gdy doszło do eskalacji kryzysu na polsko-białoruskim pograniczu i zorganizowane grupy migrantów próbowały siłą przekraczać granicę.

jmo

Czytaj także

Operacja pod okiem białoruskich służb. MON: żołnierze specnazu są obecni w rejonie Kuźnicy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 19:32
"Mamy do czynienia z propagandową operacją zaplanowaną przez białoruski reżim" - napisał na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak. Ministerstwo Obrony Narodowej przekazało, że żołnierze białoruskiego specnazu biorą udział w dzisiejszej operacji w rejonie Kuźnicy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 20:14
Jak poinformowała Kancelaria Premiera, rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o ochronie granicy państwowej, która ma zapewnić skuteczność działań podejmowanych przez Straż Graniczną, a także umożliwić - na specjalnych zasadach - pracę dziennikarzy w obszarze przygranicznym.
rozwiń zwiń