X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Fala migrantów na granicy. Rzecznik Straży Granicznej: działania polskich służb są skuteczne

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 12:48
Rzecznik Straży Granicznej podporucznik Anna Michalska zauważyła, że w ciągu miesiąca spadła liczba prób nielegalnego przekroczenia granicy, m.in. dzięki działaniom polskich służb
Rzecznik prasowy SG ppor. Anna Michalska
Rzecznik prasowy SG ppor. Anna MichalskaFoto: PAP/Paweł Supernak
wasik maciej1200.jpg
Wiceszef MSWiA: trzeba pokazać Łukaszence, że polska granica jest szczelna, że nie ulegniemy żadnej presji

118 prób nielegalnego przekroczenia granicy odnotowała w niedzielę Straż Graniczna. Postanowienia o opuszczeniu naszego kraju wydano wobec 39 cudzoziemców. W listopadzie polsko-białoruską granicę próbowano nielegalnie przekroczyć ponad pięć tysięcy sto razy. Od października wydano 921 postanowień o opuszczeniu naszego kraju. Takie postanowienie oznacza, iż te osoby przez trzy lata nie mogą wjechać do Polski i strefy Schengen.

Posłuchaj
00:13 11400032_1.mp3 Rzecznik Straży Granicznej: działania polskich służb są skuteczne (IAR)

W ośrodkach dla cudzoziemców jest tysiąc 828 migrantów. W bieżącym roku zatrzymano 2,5 tysiąca cudzoziemców, z czego w listopadzie - 130.

Od rana na przejściu granicznym w Kuźnicy po stronie białoruskiej gromadzą się migranci. Dołączają do nich kolejne grupy, które do tej pory koczowały przy granicy. Straż Graniczna oceniła, że przygotowywana jest próba siłowego forsowania granicy. - Wszystko odbywa się pod nadzorem białoruskich służb - dodano.

Czytaj także:

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik poinformował, że migranci na zamknięte przejście w Kuźnicy przeszli z koczowiska, na którym przebywali od tygodnia. -  Polskie służby są przygotowane na każdy scenariusz - zapewnił.

Z nagrań publikowanych w sieci wynika, że na zamkniętym przejściu granicznym w Kuźnicy są tysiące migrantów. Przejścia strzegą polscy funkcjonariusze, na miejscu są armatki wodne oraz śmigłowce. Po stronie białoruskiej pojawili się dziennikarze białoruskich i rosyjskich mediów, którzy przygotowują i emitują propagandowe materiały.

dn

Czytaj także

Żaryn: według naszych szacunków na Białorusi może przebywać od 12 do 15 tys. migrantów

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 07:45
- To będzie próba trwałej destabilizacji naszej granicy przez tysiące migrantów, którzy będą podejmowali różne, agresywne akcje przeciwko Polakom - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.
rozwiń zwiń