X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowe koczowisko migrantów. Las namiotów i kolejne próby sforsowania granicy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 20:30
W poniedziałek migranci ruszyli na przejście graniczne w Kuźnicy Białostockiej. Tam ich napór zatrzymali polscy pogranicznicy wspierani przez wojsko i policję. "Rozbili namioty. Pod okiem białoruskich służb powstało nowe koczowisko" - poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Ponadto kilkusetosobowa grupa bezskutecznie próbowała sforsować granicę w rejonie Starzyny. 
Kuźnica Białostocka. Sytuacja na granicy z Białorusią
Kuźnica Białostocka. Sytuacja na granicy z BiałorusiąFoto: Twitter/Stanisław Żaryn
1200_granica_TT.jpg
Białoruś szykuje kolejny szturm na polską granicę. "Nakłaniają migrantów, by przecinali ogrodzenie"

Z nagrań publikowanych w sieci wynika, że na zamkniętym przejściu granicznym w Kuźnicy są tysiące migrantów. Przejścia strzegą polscy funkcjonariusze, na miejscu są armatki wodne oraz śmigłowce. Po stronie białoruskiej pojawili się dziennikarze białoruskich i rosyjskich mediów, którzy przygotowują i emitują propagandowe materiały.

Czytaj także:

Przejście graniczne Bruzgi-Kuźnica Białostocka zostało zamknięte przez stronę polską po tym, jak 8 listopada pojawiła się tam pierwsza duża kolumna migrantów.

Czytaj także

"Warszawa postępuje słusznie". Premier Saksonii przeciwko przyjmowaniu migrantów

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 00:15
Przewodnicząca Bundestagu apeluje o szybką pomoc dla imigrantów z granicy polsko-białoruskiej. Premier Saksonii opowiada się przeciwko przyjmowaniu w Niemczech imigrantów, którzy utknęli w strefie przygranicznej. Mówi, że "Warszawa postępuje słusznie, więc nie wolno nam wbijać Polsce noża w plecy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kwestia naszej państwowości, naszej racji stanu". Szef MSWiA o nienaruszalności polskiej granicy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 07:19
- Trwa nieustanny, inspirowany i kontrolowany przez służby białoruskie napór nielegalnych migrantów na polską granicę - oświadczył w rozmowie z "Super Expressem" szef MSWiA Mariusz Kamiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podlasie: cztery osoby przewożące imigrantów wpadły w ręce mundurowych

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 07:48
Podlaska policja zatrzymała wczoraj cztery osoby, które transportowały nielegalnych migrantów ze wschodniej granicy. W zatrzymanych pojazdach odkryto 33 migrantów, których policja przekazała polskiej straży granicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 100 prób nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy. SG podała nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 09:20
Ostatniej doby odnotowano 118 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski - poinformowała w poniedziałek Straż Graniczna. Wobec 39 cudzoziemców wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium RP.
rozwiń zwiń