X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rekord zakażeń czwartej fali. Wiemy, czy rząd planuje wprowadzić dodatkowe obostrzenia

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 13:40
- Nie planujemy wprowadzenia dodatkowych obostrzeń w najbliższych dniach w związku z nasileniem epidemii - podkreślił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/FOTOFILIA Maciej Pazera
shutterstock koronawirus free 1200.jpg
Ponad 18,5 tys. zakażeń koronawirusem. Znamy nowe dane Ministerstwa Zdrowia

- W czasie wolnym, który jest przed nami, wszystkie wymogi bezpieczeństwa - dystans, noszenie maseczek - będą, tak jak zapowiadaliśmy, egzekwowane. Musimy stosować się do tych zaleceń, to najprostsza, najtańsza metoda w walce z epidemią - powiedział Waldemar Kraska.

Czytaj także:

Natomiast odpowiadając na pytanie, czy w nachodzących dniach rząd planuje wprowadzić nowe obostrzenia w związku z nasileniem epidemii, wiceminister odparł: "nie planujemy żadnych dodatkowych obostrzeń, w tym regionalnych".

Posłuchaj
00:25 11391455_2.mp3 Kraska o wzroście liczby nowych zakażeń koronawirusem (IAR)

- Zmieniliśmy parametry dla wyznaczania strefy żółtej i czerwonej. Mają cztery razy wyższy próg niż poprzednio. Staraliśmy się tutaj uwzględnić w tym parametrze skalę zaszczepienia mieszkańców danego powiatu, województwa oraz liczbę dostępnych łóżek covidowych - podkreślił.

Praca szpitali w czasie świąt

Wiceminister zapewnił też, że szpitale, szczególnie te opiekujące się pacjentami z COVID-19, będą pracować normalnie. - 11 listopada jest święto narodowe, więc grafik w placówkach jak przy świętach. 12 listopada jest normalnym dniem pracy. Ochrona zdrowia pracuje bez względu na to, czy jest święto, czy go nie ma - przypomniał.

W jesiennej fali, rok temu, region zaliczano do strefy czerwonej, gdy liczba zakażeń koronawirusem z 7 kolejnych dni przekroczyła 25 na 100 tys. mieszkańców, zaś żółtą, gdy wyniosła ponad 10 na 100 tys. mieszkańców. Od 24 października 2020 r. faktycznie cała Polska stała się czerwoną strefą z obostrzeniami w życiu gospodarczym, społecznym, edukacji, kulturze i sporcie.

***

pb

Czytaj także

"Potencjał czwartej fali jest bardzo duży". Prof. Krzysztof Pyrć o sytuacji pandemicznej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 06:46
- Impakt czwartej fali może być u nas wysoki, kilkanaście milionów Polaków wciąż nie jest odpornych na SARS-CoV-2 - ostrzega w rozmowie z PAP prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Do szpitali trafiło już ponad 10 tys. osób". Wiceminister zdrowia o czwartej fali koronawirusa w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 07:14
- W ciągu ostatniej doby przyjęliśmy do szpitali 433 pacjentów zakażonych koronawirusem. W tej chwili w polskich szpitalach przebywa ponad 10 221 tys. osób z COVID-19 - mówił w Polskim Radiu 24 Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zakażenia nie znikną". Wirusolog o konieczności wprowadzenia lokalnego lockdownu

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 07:23
- Moim zdaniem najwyższy czas na lokalny lockdown. Symulacje są bardzo niekorzystne dla całej Polski. Pod koniec listopada możliwych jest nawet ponad 40 tys. zakażeń dziennie w Polsce - powiedziała wirusolog prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska.
rozwiń zwiń