X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Mazurek Dąbrowskiego" symbolicznie o 11.11. Finał akcji "Szkoła do Hymnu"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 02:15
Punktualnie o 11.11 w szkołach w całym kraju uczniowie odśpiewają Mazurka Dąbrowskiego. To w ramach tegorocznego finału akcji "Szkoła do Hymnu”.
W akcji Szkoła do Hymnu weźmie udział ponad 15 tys. plaćówek
W akcji "Szkoła do Hymnu" weźmie udział ponad 15 tys. plaćówekFoto: Damian Lugowski/ Shutterstock

Akcja wspólnego śpiewania hymnu w szkołach w przeddzień 11 listopada została zapoczątkowana w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wtedy, w 2018 roku, Mazurka Dąbrowskiego odśpiewało wspólnie ponad 5 milionów uczniów.

shutterstock polska flaga miasto 1200.jpg
Wspólnie świętujmy 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

- W tym roku, z uwagi na zasady reżimu sanitarnego, ministerstwo rekomenduje śpiewanie hymnu w mniejszych grupach, mówi rzecznik resortu edukacji i nauki - Anna Ostrowska. - Szkoły, które w środę, 10 listopada będą pracowały w trybie zdalnym lub hybrydowym, zachęcamy do odśpiewania hymnu w formie online. Do udziału w przedsięwzięciu jak zwykle zapraszamy także szkoły polonijne i polskie szkoły za granicą - dodaje rzecznik Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Czytaj także: 

Przypomina, że, odśpiewanie hymnu w szkołach to dobra lekcja patriotyzmu. - W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - mówi Anna Ostrowska. 


Posłuchaj
00:52 hymn - spec - .mp3 Punktualnie o 11:11 w szkołach w całym kraju uczniowie odśpiewają "Mazurka Dąbrowskiego". To w ramach akcji "Szkoła do Hymnu" - relacja Martyny Szymczakowskiej (IAR)

 

Do wtorku do akcji "Szkoła do hymnu” zgłosiło się ponad 15 tysięcy szkół. Wszystkie zgłoszone placówki otrzymają pamiątkowe dyplomy.


mbl

Czytaj także

Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Wyróżnia pracę nauczycieli i przypomina pionierską historię Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 07:07
14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteście tymi, na których polegamy w kształceniu naszej młodzieży". Premier podziękował nauczycielom

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 13:30
- Edukacja publiczna jest naszym dobrem wspólnym, a jego twórcami są nauczyciele. Jesteście tymi, na których polegamy w kształceniu i wychowywaniu naszej młodzieży - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
rozwiń zwiń