X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Akcja "Szkoła do hymnu". MEiN: zgłosiło się już ponad 15 tys. szkół

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2021 13:37
Ponad 15 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych zgłosiło się już do tegorocznej edycji akcji "Szkoła do hymnu" - podało MEiN. Finał akcji - wspólne odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" odbędzie się w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości - 10 listopada, o godz. 11.11.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Damian Lugowski
Jan Kowalski 1200.jpg
"Niepodległa do Hymnu!". Jan Kowalski: akcja ma nas jednoczyć wokół "Mazurka Dąbrowskiego"

- Zbliża się święto Niepodległości, jak co roku zapraszamy do wspólnego śpiewania hymnu. Mamy już ponad 15 tys. zgłoszeń - poinformowała rzecznik MEiN Anna Ostrowska na konferencji prasowej. - Dziś ostatni dzień na nadsyłanie zgłoszeń - przypomniała.

Czytaj także:

Z uwagi na trwający stan epidemii COVID-19 Ministerstwo Edukacji i Nauki, które jest organizatorem akcji, proponuje odśpiewanie hymnu w mniejszych grupach/klasach, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Szkoły, które w środę, 10 listopada br. będą pracowały w trybie zdalnym lub hybrydowym, zachęca do odśpiewania hymnu w formie online.

Aby wziąć udział w akcji, dyrektor szkoły/przedszkola/placówki oświatowej lub inna uprawniona przez niego osoba wypełnia ankietę zgłoszeniową widoczną w Strefie Pracownika w Systemie Informacji Oświatowej (zakładka "Ankiety"). Na zgłoszenia resort edukacji czeka do wtorku 9 listopada br. do godz. 23.59.

Szkoły polonijne chętne do udziału do akcji "Szkoła do hymnu" proszone są o wypełnienie ankiety dostępnej na stronie Szkoła do hymnu 2021.

Każda placówka, która weźmie udział w akcji, otrzyma pamiątkowy dyplom.

MEiN zachęca do dzielenia się relacjami ze wspólnego śpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" - publikowania komunikatów na stronach internetowych placówek oraz udostępniania zdjęć i filmów w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu.

***

"Szkoła do hymnu" to kontynuacja akcji rozpoczętej w 2018 r.

W 2018 r. wspólne śpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" odbyło się pod hasłem "Rekord dla Niepodległej". W akcji uczestniczyło 4 867 937 uczniów i 475 235 nauczycieli w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach. Dodatkowo w akcję zaangażowało się 13 702 uczniów oraz 1055 nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata.

W 2019 r. hymn zaśpiewało 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20 475 szkół z całego kraju oraz ponad 100 placówek polonijnych.

W 2020 r. - mimo trwającej epidemii i nauki na odległość - do akcji w różnej formie przystąpiło w sumie 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju oraz 134 placówki polonijne.

pb

Czytaj także

Sprawa Marszu Niepodległości. Szrot: prezydentowi zależy, by wszyscy mieli możliwość manifestowania poglądów

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 07:14
- Plan udziału Andrzeja Dudy w obchodach 11 listopada nie przewiduje udziału w żadnych marszach. Natomiast panu prezydentowi zależy, żeby wszyscy mieli możliwość manifestowania swoich poglądów - powiedział "Super Expressowi" szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot.
rozwiń zwiń