X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Straż Graniczna zawiesza ruch na przejściu granicznym w Kuźnicy

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 20:43
W związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej od wtorku (9.11), od godz. 7.00 rano do odwołania zawieszony zostanie ruch graniczny na drogowym przejściu w Kuźnicy; zarówno osobowy, jak i towarowy - poinformowała Straż Graniczna.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum/Michal Kosc

W związku z sytuacją na granicy polsko-białoruskiej od wtorku (9.11) od godz. 7.00 będzie zawieszony ruch graniczny na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy - informuje Straż Graniczna. "Podróżni, powinni się kierować na przejścia graniczne w Terespolu i Bobrownikach - czytamy na twitterze Straży Granicznej.

Czytaj także:
granica free 663 tt.jpg
Müller: mamy do czynienia ze zorganizowanym niszczeniem umocnień granicznych

Chor. SG Michał Tokarczyk z sekcji prasowej Komendy Głównej Straży Granicznej poinformował, że zawieszony zostanie ruch zarówno towarowy, jak i osobowy. Jak zaznaczył, przejście w Kuźnicy będzie zamknięte do odwołania.

Rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska powiedziała, że przejście będzie zamknięte w obu kierunkach. Działać ma natomiast przejście kolejowe. Wyjaśniła, że decyzja wynika z braku reakcji Białorusinów na prośby strony polskiej, aby zapobiegali oni nielegalnym przekroczeniom granicy. Jak dodała, stronę białoruską ostrzegano, że jeśli nie podejmą działań - przejście zostanie zamknięte.

Czytaj także:

Forsowanie granicy 

Na południe od Kuźnicy po białoruskiej stronie przy granicy z Polską od poniedziałku przebywa duża grupa migrantów. Migranci próbowali sforsować granice, niszcząc zabezpieczenia i atakując polskich funkcjonariuszy. Może być tam od kilkuset do dwóch tysięcy osób.

Czytaj także:
21b08305 (1).jpg
"Kryzys na granicy jest w interesie Kremla". Ekspert OSW: Moskwa potwierdza swoje wsparcie dla Mińska

Resort obrony narodowej poinformował w poniedziałek po południu, że służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę sforsowania granicy. Mundurowi używali wobec forsujących gazu łzawiącego. Obecnie migranci rozbili obóz w rejonie Kuźnicy. Pilnują ich służby białoruskie.

Chor. SG Tokarczyk, zapytany, jak może rozwinąć się ta sytuacja, zaznaczył, że Straż Graniczna zakłada każdy scenariusz. - Nie wiemy, czym służby białoruskie nas zaskoczą. Musimy powiedzieć jasno, że nic bez ich pozwolenia i aprobaty tam nie dzieje się samo. Każda sytuacja jest pod egidą służb białoruskich. Cudzoziemcy zostali przyprowadzeni przez te służby do linii granicy państwowej, rozbili obozowisko - powiedział.

- My stoimy na straży naszej granicy i nie zamierzamy dopuszczać do jej przekroczenia. Pierwszą falę przetrwaliśmy i czekamy, co nastąpi za kilka chwil, co nastąpi w nocy. Jesteśmy dobrze przygotowani - podkreślił strażnik graniczny.

jbt

Czytaj także

Sytuacja na wschodniej granicy. Gen. Polko: NATO musi ostro podkreślić, że nie pozwala na inwazję zielonych ludzików

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2021 09:07
- Na granicy z Białorusią zaczynamy mieć do czynienia z inwazją zielonych ludzików, jak na Krymie - ocenił gen. Roman Polko, były dowódca jednostki specjalnej GROM. Dlatego - jego zdaniem - stanowisko w tej sprawie powinno zająć NATO, gdyż wschodnia granica Polski jest też granicą Sojuszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik rządu: polskie granice są atakowane w zorganizowany sposób, będziemy wzmacniać siły

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2021 16:23
Zakończyła się narada prezydenta z uczestnikami sztabu kryzysowego ws. sytuacji na granicy z Białorusią. - Powiedzmy sobie wprost: dzisiaj mamy do czynienia z najtrudniejszą sytuacją od początku konfliktu na granicy polsko-białoruskiej - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. 
rozwiń zwiń