X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przyszłość jest dziś. Cyfrowy mózg". Nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2021 03:37
Robot, który wygląda dokładnie jak noworodek, robot-artysta, czy robot-asystent osoby starszej - to tylko niektóre eksponaty, jakie będą mogli zobaczyć zwiedzający nową wystawę "Przyszłość jest dziś. Cyfrowy mózg", przygotowaną przez stołeczne Centrum Nauki Kopernik. Twórcy chcą pokazać co "jest" lub "może być w niedalekiej przyszłości", a także chcą zainspirować do zastanowienia się, w jakiej przyszłości chcemy żyć.
Nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik otwarta jest od 5 listopada (zdj. ilustracyjne)
Nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik otwarta jest od 5 listopada (zdj. ilustracyjne)Foto: Gorodenkoff/ Shutterstock

- Jednym z eksponatów jest też Zaufaniobot - mówi opiekun wystawy Patrycja Strzetelska - Skonstruowaliśmy bardzo dużą, wysoką maszynę, której zwiedzający - jeśli się na to odważy - może oddać swój telefon. Ten telefon zostanie wywieziony na pięć metrów w górę, a następnie zrzucony. I teraz należy patrzeć, czy ten telefon zostanie złapany przez robotyczne ramię, czy też nie - dodaje Patrycja Strzetelska.

ziemia z kosmosu free nasa 1200 .jpg
Polska aparatura w kosmosie? Prezes Polskiej Agencji Kosmicznej zdradza plany

Nowa wystawa pokazuje więcej niezwykłych robotów, które wyzwalają u zwiedzających różne emocje - mówi Katarzyna Nowicka z Centrum Nauki Kopernik. - Będziemy mieć także eksponaty, które pokażą bardziej artystyczną stronę sztucznej inteligencji, czyli roboty, które malują, tworzą muzykę, a nawet takie, które wkraczają w głębszą, bardziej intymną sferę naszego życia, jak choćby właśnie Baby-Clone, maszyna kresu życia, czy robot Santo, który jest towarzyszem w modlitwie - przyznaje.  

Czytaj także: 

Wystawa składa się z około 80 eksponatów i jest pierwszą z trzech części wystawy "Przyszłość jest dziś". Kolejne będą udostępniane wiosną i jesienią 2022 roku.

mbl

Czytaj także

Cywile w kosmosie. "Nie trzeba przechodzić treningu herosa, żeby polecieć"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 08:25
16 września amerykański miliarder Elon Musk wysłał w przestrzeń kosmiczną czwórkę cywilów. Była to pierwsza misja bez udziału zawodowców, wojskowych czy astronautów z agencji kosmicznych. Początek prywatnych lotów. Zapowiadają je i inni. Czy to pierwszy krok ku szerokiej dostępności kosmosu? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Badania DNA potwierdziły, że legendarny Siedzący Byk ma żyjących potomków

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2021 05:40
BBC poinformowało, że dzięki analizie materiału genetycznego uzyskanego z próbki włosów słynnego wodza Indian, udało się zidentyfikować jego prawnuków. Siedzący Byk zasłynął przede wszystkim dzięki bitwie nad rzeką Little Bighorn, gdy poprowadził rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej do zwycięstwa nad oddziałami płk. George'a Custera. 
rozwiń zwiń