X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Czy ew. nowe obostrzenia dotkną szkoły? Zapowiedź szefa MEiN

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2021 15:22
- Służba zdrowia radzi sobie z czwartą falą koronawirusa; dopóki tak będzie to nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej w szkołach - powiedział w Kuźnicy Grabowskiej w Wielkopolsce podczas konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w Muzeum Oświaty w Kuźnicy Grabowskiej im. Mariana Falskiego
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w Muzeum Oświaty w Kuźnicy Grabowskiej im. Mariana FalskiegoFoto: PAP/Tomasz Wojtasik

Na konferencji prasowej powiedział, że stacjonarny tryb nauczania jest konieczny "szczególnie po długim okresie nauki zdalnej, która była przykrą koniecznością".

Zdaniem Przemysława Czarnka, jeżeli zostaną wprowadzone obostrzenia z uwagi na narastająca liczbę zakażeń, "to obostrzenia dotyczące szkół będą ostatnie".

Minister zaapelował do niezaszczepionych nauczycieli i pracowników szkół, "żeby wykazali się rozsądkiem i przyjęli szczepionki".

- Ostatnio mieliśmy przypadki śmierci osób pracujących w szkołach a niezaszczepionych. Nie słyszałem o przypadkach śmierci osób zaszczepionych - podkreślił.

Przemysław Czarnek 1200.jpg
Przemysław Czarnek o przejściu szkół na tryb zdalny: na razie nie przewidujemy takich decyzji

Czytaj także:

st

Czytaj także

"Znakomici profesorowie, niezwykle prawi obywatele". Szef MEiN o zespole ekspertów nowego przedmiotu

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 16:03
- O tym, czego będą się uczyć dzieci, zdecydują historycy - znakomici profesorowie, niezwykle prawi obywatele Rzeczypospolitej Polskiej - podkreślił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek pytany przez dziennikarzy o skład zespołu ekspertów opracowujących podstawę programową nowego przedmiotu "Historia i teraźniejszość".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MEiN: znajomość najnowszej historii jest warunkiem rozumienia rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 15:10
- Wszyscy, którzy mają dzieci w wieku około 20 lat czy licealnym, wiedzą, że z nauczaniem historii XX i XXI wieku jest wielki problem w Polsce i to nie od teraz, ale od początku lat 90. – mówił w Programie 1 Polskiego Radia minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek, uzasadniając plany wprowadzenia przedmiotu "Historia i teraźniejszość".
rozwiń zwiń