X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Patron na trudne czasy". Ks. Jarosław Wąsowicz o Prymasie Tysiąclecia

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 12:35
Salezjanin Jarosław Wąsowicz powiedział Polskiemu Radiu, że uroczystość Wszystkich Świętych to ważny dzień w Kościele katolickim. Jak podkreślił, wierni oddają w nim cześć wszystkim chrześcijanom, którzy osiągnęli zbawienie. Jak dodał, w gronie przebywających w niebie jest już błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński.
Kard. Stefan Wyszyński
Kard. Stefan WyszyńskiFoto: Narodowe Archiwum Cyfrowe
NAC Wyszyński  uśmiech 1200.jpg
Słuchowisko o kard. Stefanie Wyszyńskim - "Nie zapowiadałem się na tego, kim się stałem..." [POSŁUCHAJ]

- To jest wielka uroczystość Kościoła, kiedy wspominamy wszystkich świętych Pańskich, bo wierzymy w to, że oni w niebie wstawiają się za nami. Jako zwykli ludzie, którzy mieli takie same problemy, słabości, z takimi samymi trudnościami musieli się w życiu zmagać, ale osiągnęli niebo. Zmartwychwstali razem z Panem Jezusem i wierzymy, że tam w niebie się modlą za nas. To jest piękne, że w tym roku już możemy się modlić za wstawiennictwem błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wreszcie doszło do jego beatyfikacji, to jest patron na trudne czasy - podkreślał.

Posłuchaj
00:32 11375470_1.mp3 Ks. Jarosław Wąsowicz: bł. Stefan Kardynał Wyszyński to patron na trudne czasy (IAR) 

Według kapelana Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej księdza Jarosława Wąsowicza prymas Wyszyński zachęca wiernych do naśladowania świętych. - To był prymas, który za życia jeszcze uzyskał miano - od ludu -Tysiąclecia, tego najważniejszego w dziejach Kościoła. Prymasa, który przeprowadził nas przez trudny czas komunizmu, represji, programowego rugowania religii i Pana Boga z życia każdego człowieka i społeczeństwa - zauważył salezjanin Jarosław Wąsowicz.

Posłuchaj
00:18 11375470_2.mp3 Ks. Jarosław Wąsowicz: Prymas Tysiąclecia przeprowadził nas przez trudny czas komunizmu (IAR) 

Czytaj także:

Jutro - 2 listopada - Kościół obchodzi Dzień Zaduszny. 

nt

Czytaj także

Kard. Wyszyński i matka Czacka w gronie błogosławionych. Tysiące osób wzięło udział w mszy dziękczynnej

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 05:23
Na stadionie żużlowym w Łodzi odbyła się w niedzielę wieczorem msza dziękczynna za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. - Kościół beatyfikuje ludzi, których wiarę widać - powiedział w homilii metropolita łódzki, abp Grzegorz Ryś.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bp Rafał Markowski po beatyfikacji dwojga wielkich Polaków: ten dzień zaowocuje w ludzkich sercach

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 12:32
- Nie ma obaw tego typu, że tego rodzaju zgromadzenie, jakie przeżyliśmy wczoraj, dzisiaj przejdzie do historii i nie przyniesie owoców. To owocuje w sercach i duszach ludzkich - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. biskup Rafał Maciej Markowski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego uroczystości beatyfikacyjnych kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pragniemy pomóc oczekującym na wybawienie". Szturm modlitewny ze św. Michałem Archaniołem

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 09:34
Kościół katolicki obchodzi dziś uroczystość Wszystkich Świętych - ku czci wszystkich świętych chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie.
rozwiń zwiń