X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Sędziowie nie będą poza kontrolą". Terlecki o nowej ustawie o Izbie Dyscyplinarnej

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2021 23:08
- Ustawa o Izbie Dyscyplinarnej trafi do Sejmu prawdopodobnie za tydzień i nie dotyczy tylko Izby Dyscyplinarnej. To całościowa, kolejna próba reformowania wymiaru sprawiedliwości - powiedział w niedzielę w TVP Kraków wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki z PiS. 
Ryszard Terlecki przekonywał, że ustawa o reformie sądownictwa trafi do Sejmu w przyszłym tygodniu
Ryszard Terlecki przekonywał, że ustawa o reformie sądownictwa trafi do Sejmu w przyszłym tygodniuFoto: Łukasz Stefański/Shutterstock

Wicemarszałek podkreślił, że ustawa jest "bardzo potrzebna i oczekiwana”. - Myślę, że zostanie przyjęta  przynajmniej przez tych, którzy chcą reformy wymiaru sprawiedliwości - z uznaniem - powiedział Terlecki.

shutterstock_ eu ue unia europejska unia free 1200.jpg
Prof. Gontarski o sporze dot. praworządności: UE wygra na nim finansowo

Jak dodał, ustawa zlikwiduje dotychczasową Izbę Dyscyplinarną, ponieważ ta się nie sprawdziła. Ustawa ma też przynieść nowy system dyscyplinowania sędziów. - Nie będzie tak, że sędziowie nie będą poza kontrolą jakąkolwiek - jak to było dotychczas - podkreślił Ryszard Terlecki, ale jego zdaniem nie można zdradzać szczegółów zanim dokument nie trafi do Sejmu.

Czytaj także: 

Pytany, czy ustawa przyniesie rozwiązanie sporu z Brukselą, ocenił, że "Brukseli od dłuższego czasu nie chodzi o Izbę Dyscyplinarną”, ale "to (postawa Brukseli-red) jest generalna próba podważenia naszej (Zjednoczona Prawica-red) władzy i wykonania jakiejś zmiany”. Równocześnie wicemarszałek wyraził nadzieję, że ustawa jednak zażegna spór.

Zmiany w obronności "trendem globalnym"

Odnosząc się do innej ustawy - o obronie ojczyzny, której projekt pojawił się pod koniec października w wykazie prac legislacyjnych rządu i który Rada Ministrów planuje przyjąć projekt jeszcze w tym roku, Ryszard Terlecki zaznaczył, że potrzebna jest modernizacja i zwiększenie liczebności wojska. Zmiany są szczególnie potrzebne, dlatego że wojny zmieniają charakter z tradycyjnych na hybrydowe, zawierające elementy cybernetyczne. Ustawa przewiduje, mówił wicemarszałek, sprawniejsze funkcjonowanie w sytuacji zagrożenia granic.

- Wiele państw w tej chwili myśli o zwiększeniu swojej siły militarnej i to trend globalny. Chodzi przede wszystkim o uzbrojenie - mówił wicemarszałek.


Czytaj także

Piotr Cywiński o sporze o praworządność: uzurpacja kompetencji przez urzędników UE

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 12:14
- Umyka uwadze, że przedmiotem konfliktu nie jest wcale praworządność w Polsce, tylko bezprecedensowa ingerencja TSUE w zagadnienia, które nie należą do kompetencji powierzonych UE przez państwa członkowskie - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński ("Sieci"). W audycji wzięli również udział Dawid Wildstein (Telewizja Polska) oraz Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (portal dziendobrybialystok.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijny spór o praworządność. Bogdan Pęk: chodzi fundamenty polskiej suwerenności

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 11:55
- Ta rezolucja stwierdzała, że Trybunał Konstytucyjny jest nielegalny, czyli burzyła fundamenty polskiej suwerenności. Posłowie polskiej opozycji zagłosowali za tym, co jest szczególnym skandalem - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS.
rozwiń zwiń