X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konkurs Chopinowski w Polskim Radiu. Krzysztof Czabański: prawdziwa uczta dla ucha i ducha

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 07:22
Liczne relacje, analizy, komentarze ekspertów i wywiady - to wszystko przygotowało Polskie Radio dla słuchaczy i internautów śledzących XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Prezentowane przez publicznego nadawcę treści cieszyły się dużym zainteresowaniem odbiorców.
XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina
XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka ChopinaFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Tylko na samym portalu Polskiego Radia materiały dotyczące Konkursu Chopinowskiego wyświetlono blisko pół miliona raza. Jeszcze lepsze wyniki odnotowano w mediach społecznościowych. Na Facebooku Programu 2 Polskiego Radia i Polskiego Radia Chopin zgromadzono 2,5 mln odbiorców. Na kanałach Polskiego Radia w serwisie YouTube treści związane z konkursem wyświetlono 1,5 mln raza.

prezes i kuszlik scrreen 663 .jpg
Ogromna popularność Konkursu Chopinowskiego w Polskim Radiu. Agnieszka Kamińska: zasługa doskonałej pracy zespołu

Czabański: dyskusje znawców przybliżały ten świat

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański stwierdził, że materiały przygotowane przez rozgłośnię miały charakter edukacyjny.

Posłuchaj
00:30 Czabański KCH IAR.mp3 Krzysztof Czabański o przekazach Polskiego Radia z Konkursu Chopinowskiego (IAR)

- Naprawdę chapeau bas przed wszystkimi ludźmi, którzy przy tym pracowali. (...) Muszę powiedzieć, że same transmisje muzyczne były oczywiście ucztą dla ucha i ducha, ale jednocześnie komentarze, opowieści, dyskusje znawców bardzo przybliżały ten świat muzyki - mówił Krzysztof Czabański.

Czytaj również:

Laureaci konkursu

Jakub Kuszlik pap 1200.jpg
XVIII Konkurs Chopinowski – Jakub Kuszlik laureatem nagrody Polskiego Radia za wykonania mazurków

Laureatem pierwszej nagrody Konkursu Chopinowskiego został Bruce (Xiaoyu) Liu z Kanady. Drugie miejsce zajęli ex aequo Alexander Gadjiev, reprezentujący Włochy i Słowenię, oraz Kyohei Sorita z Japonii. Alexander Gadjiev został też doceniony za najlepsze wykonanie sonaty. Laureatem trzeciej nagrody został Martin Garcia Garcia z Hiszpanii. Otrzymał też nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu.

Najwyżej z Polaków oceniony został Jakub Kuszlik - zajął czwarte miejsce. Otrzymał również nagrodę Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków.

Polskie Radio włącza się w promocję kultury

Polskie Radio, wypełniając misję nadawcy publicznego, relacjonuje i komentuje najistotniejsze wydarzenia życia kulturalnego. Konkurs Chopinowski jest najważniejszym przedsięwzięciem muzycznym w Polsce i jednym z najważniejszych na świecie. Oprócz olbrzymiej roli, jaką odgrywa w popularyzacji muzyki Chopina oraz polskiej kultury odkrywa również największe talenty pianistyczne, zapewniając muzykom skuteczny start w międzynarodowej karierze.

Gliński PAP 1200 (2).jpg
Piotr Gliński o laureatach Konkursu Chopinowskiego: niech to będzie początkiem ich wielkich karier

Konkurs był omawiany na wszystkich dziewięciu antenach Polskiego Radia przez 630 godzin! Portal Polskiego Radia przygotował i uruchomił specjalny serwis, na którym systematycznie pojawiały się wywiady, relacje i najnowsze aktualności z wydarzenia. W dniu ogłoszenia wyników Konkursu strona internetowa Polskiego Radia została odwiedzona przez niemal 50 tys. użytkowników.

jmo

Czytaj także

Konkurs Chopinowski. Wykonawca najlepszych mazurków otrzymał nagrodę Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 20:20
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wręczyła nagrodę specjalną - za najlepsze wykonanie mazurków - na 18. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina Jakubowi Kuszlikowi. Gala wręczenia nagród poprzedziła pierwszy koncert laureatów w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Na nowo zrozumieliśmy, jak ważna jest kultura wysoka". Dyrektor NIFC o Konkursie Chopinowskim

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 02:34
Dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina i Konkursu Chopinowskiego Artur Szklener powiedział, że "świętem muzyki udowodniliśmy sobie, jak ważna jest kultura wysoka". Zakończył się 18. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Nagrodzeni pianiści wystąpili wieczorem w Filharmonii Narodowej na trzecim i ostatnim koncercie laureatów.
rozwiń zwiń