X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Warszawa: awaria instalacji tlenowej w Szpitalu Południowym

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 20:09
- Otrzymaliśmy informację o usterce technicznej instalacji tlenowej w Szpitalu Południowym w Warszawie. Instalacja działa, ale prewencyjnie dostarczonych zostanie 300 butli z tlenem medycznym - poinformował rzecznik mazowieckiej Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.
Szpital Południowy na warszawskim Ursynowie
Szpital Południowy na warszawskim UrsynowieFoto: PAP/Rafał Guz

Jak przekazał rzecznik mazowieckiej PSP informację o usterce technicznej instalacji tlenowej w Szpitalu Południowym strażacy otrzymali w środę po godzinie 17. - Instalacja działa, ale prewencyjnie są dostarczane z czterech tzw. "banków tlenu" działających w PSP butle z tlenem medycznym - podkreślił bryg. Karol Kierzkowski.

szpital free covid free pacjent shutt 1200  .jpg
Czwarta fala pandemii w Polsce. Kraska: obserwujemy duży wzrost hospitalizacji, to niepokoi

Wskazał, że chodzi 300 butli 40-litrowych. - W razie braku tlenu wystarczy to na zasilenie instalacji na 24 godziny - zaznaczył. Przypomniał także, że butle te stanowią zapas tlenu medycznego na potrzeby szpitali do wykorzystania w walce z wirusem SARS-CoV-2.

Rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk w rozmowie portalem tvnwarszawa.pl. poinformowała, że sytuacja w Szpitalu Południowym jest "dynamiczna". - W szpitalu był problem z tlenem i może on postępować - powiedziała.

Szpital został przystosowany do innych warunków

W poniedziałek stołeczny ratusz poinformował o wstrzymaniu przez Szpital Południowy przyjęć nowych pacjentów. Jak tłumaczył urząd, wysoka liczba przebywających w szpitalu pacjentów, z których część wymaga podłączenia do respiratorów, generuje ogromny jednoczesny pobór tlenu, co skutkuje przekroczeniem wydajności instalacji, która była zaprojektowana na zupełnie inne warunki.

Czytaj również:

We wtorek stołeczny ratusz poinformował, że obecnie w Szpitalu Południowym przebywa 194 pacjentów na łóżkach zwykłych oraz 42 pacjentów na łóżkach respiratorowych. - W toku konsultacji ze specjalistami ustalono, że taki limit pacjentów powoli zapewnić odpowiednią wydajność sieci tlenowej i bezpieczeństwo pacjentów - poinformowano.

Ratusz zwrócił uwagę, że Szpital Południowy "był projektowany i budowany jako wielospecjalistyczna placówka, gdzie planowano uruchomić m.in. oddziały ginekologiczno-położniczy, chirurgii urazowej i ortopedii, chirurgii ogólnej, internę z pododdziałem kardiologicznym, a więc oddziały niewymagające tlenoterapii".

Jednocześnie wskazano, że sytuacja w Szpitalu Południowym nie spowodowała potrzeby zamknięcia punktu szczepień przeciw COVID-19, który funkcjonuje w placówce.

ng

Czytaj także

Sytuacja pandemiczna w Polsce. Prof. Boroń-Kaczmarska: liczba osób zaszczepionych będzie się zwiększała

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 21:35
- Wiele osób pyta się mnie, czy mogą się szczepić pomimo chorób czy infekcji. Ogólnie jest zainteresowanie szczepieniami. Wiele zależy od wiedzy i postawy lekarza. Myślę, że odsetek szczepień będzie powoli się zwiększał - powiedziała w Polskim Radiu 24 prof. Anna Boroń-Kaczmarska, specjalista chorób zakaźnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szpitale w woj. śląskim zapełniają się chorymi na COVID-19. Ogniska zakażeń w 70 szkołach

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 16:15
- Ogniska zakażeń koronawirusem w 70 szkołach w woj. śląskim - poinformowała w piątek rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Dzieci w tych placówkach uczą się trybie zdalnym lub hybrydowym. Szpitale zapełniają się chorymi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Maksymowicz: mamy do czynienia z wyraźną, kolejną falą epidemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 08:53
- Jeżeli widzimy każdego dnia bardzo duży wzrost nowych zakażeń, trudno się nie zgodzić, że mamy do czynienia z wyraźną, kolejną falą epidemii. Przy czym ta fala jest inna, ponieważ mamy szczepionkę i nie wiemy jak rozwinie się sytuacja epidemiczna - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Stanisław Maksymowicz (UWM). 
rozwiń zwiń