X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zmiana ws. Marszu Niepodległości. Sąd przychylił się do odwołania warszawskiego ratusza

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 11:24
Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił decyzję wojewody mazowieckiego o rejestracji cyklicznego wydarzenia "Marsz Niepodległości". Tym samym sąd uwzględnił odwołanie warszawskiego ratusza w tej sprawie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Cinematographer

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł w poniedziałek poinformował, że podpisał decyzję o rejestracji zgromadzenia cyklicznego "Marsz Niepodległości". Dodał, że decyzja w tej sprawie została wydana na trzy lata. Z postanowieniem tym nie zgodził się warszawski ratusz. W konsekwencji prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaskarżył tę decyzję do sądu.

shutterstock_ marsz niepodległości free 1200.jpg
Trzaskowski nie odpuszcza. Podjął kolejne kroki ws. blokady Marszu Niepodległości

- Informowaliśmy już wcześniej pana wojewodę, że wydarzenie to nie odbywało się cyklicznie. W ubiegłym roku nie odbyło się ostatnie z cyklicznych zgromadzeń organizowane przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości" - argumentowała rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Prezydent wydał zakaz organizacji marszu, który został utrzymany postanowieniami sądów dwóch instancji. Oznacza to, że to zgromadzenie nie miało kontynuacji w ciągu ostatnich trzech lat - wskazywała rzeczniczka.

Odwołanie Trzaskowskiego

W poniedziałek wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał decyzję o rejestracji Marszu Niepodległości jako wydarzenia cyklicznego. Uchwała obowiązuje przez trzy lata.

Już następnego dnia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował o zaskarżeniu decyzji wojewody do sądu. Informację potwierdził stołeczny ratusz. 

as

Czytaj także

Kto przejdzie przez Warszawę 11 listopada? Media: Strajk Kobiet uprzedził organizatorów Marszu Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 20:55
Jak podają media - osoba prywatna zgłosiła do stołecznego ratusza zgromadzenie, które 11 listopada ma przejść tą samą trasą, którą zwykle pokonują uczestnicy Marszu Niepodległości. Według doniesień ze sprawą jest związany Ogólnopolski Strajk Kobiet.
rozwiń zwiń