X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Jego mocną stroną jest wszechstronność". Szef sejmowej komisji rolnictwa o Henryku Kowalczyku

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 05:02
Przewodniczący komisji rolnictwa w obu izbach parlamentu pozytywnie odnieśli się do rekonstrukcji rządu, która objęła między innymi urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Nowym szefem resortu został Henryk Kowalczyk. Dodatkowo będzie on też pełnił funkcję wicepremiera.
Henryk Kowalczyk (C) objął we wtorek stery resortu rolnictwa
Henryk Kowalczyk (C) objął we wtorek stery resortu rolnictwaFoto: PAP/Mateusz Marek

Jak mówi przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa Robert Telus z PiS, mocną stroną nowego ministra jest wszechstronność i umiejętność dialogu.

mid-21a26481-2.jpg
Rosnące ceny nawozów, ASF, budowa holdingu spożywczego. Nowy minister rolnictwa o wyzwaniach dla polskiej wsi

- Jest to człowiek, który ma duże doświadczenie w działalności rządowej. Był przewodniczącym komisji finansów, ma dobrą orientację w tej dziedzinie, a wiadomo, że gdzie rolnictwo, tam i finanse. Też jest ważne, że ma autorytet wśród ministrów, był szefem komitetu stałego RM, poznał pracę Kancelarii i rządu. Z pewnością teraz potrzebna będzie seria szybkich działań - powiedział Robert Telus.

00:25 telus - kowalczyk - setka 1 .mp3 Przewodniczący sejmowej komisji rolnictwa Robert Telus z PiS o nominacji Henryka Kowalczyka na ministra rolnictwa (IAR)

"Korzystniejsze dla sprawnego zarządzania"

Podniesienie rangi ministra rolnictwa do wiceprezesa Rady Ministrów będzie korzystniejsze dla sprawnego zarządzania tym obszarem gospodarki - uważa przewodniczący senackiej komisji rolnictwa Jerzy Chróścikowski, także z PiS.

00:24 senator - kowalczyk - setka 2 .mp3 Przewodniczący senackiej komisji rolnictwa Jerzy Chróścikowski o nominacji Henryka Kowalczyka na ministra rolnictwa (IAR)

- To jest rzecz, która pokazuje, że wieś jest ważnym działem naszej gospodarki, a także że rząd chce potraktować ten obszar poważnie. Mam nadzieję, że pozycja wicepremiera Henryka Kowalczyka pozwoli szybciej rozwiązywać problemy, na co liczą rolnicy, związki zawodowe, organizacje producenckie. Z kolei my w parlamencie też może będziemy mogli odczuć, że pewne projekty z rządu będą szybciej realizowane i trafią do parlamentu - podsumował senator.

Czytaj także: 

Henryk Kowalczyk jest trzecim ministrem rolnictwa w tej kadencji parlamentu. W latach 2018-2019 był ministrem środowiska, a w latach 2015-2018 - szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów. W latach 2006-2007 w ministerstwie rolnictwa pełnił funkcję sekretarza stanu.


mbl


Czytaj także

Ustawa o ochronie zwierząt. Liziniewicz: mamy do czynienia z wojną propagandową

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2020 19:08
- "Piątka dla zwierząt" jeszcze nie weszła w życie i nie wiadomo, czy dotknie polskiej wsi, a już słyszymy całą górę żali. Mamy do czynienia z wojną propagandową na wsi, w której ostrze krytyki jest kierowane przeciwko nowemu ministrowi rolnictwa - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie". Gościem audycji był również Zbigniew Parafianowicz z "Dziennika Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Gembicka o kodeksie rolnym: zapewni większą stabilność gospodarstwom

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 09:31
- Kodeks rolny pozwoli w pewien kompleksowy sposób uregulować wszystkie kwestie związane z prowadzeniem działalności rolniczej - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Anna Gembicka, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.
rozwiń zwiń