X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

LOT pozywa Boeinga. Przewoźnik domaga się co najmniej miliarda złotych odszkodowania

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 19:15
PLL LOT złożyły do sądu w Seattle w USA pozew przeciwko firmie Boeing; Polskie linie domagają się odszkodowania w kwocie nie mniejszej niż 1 mld zł. Sprawa jest związana z wadami projektowymi w samolotach 737 MAX, które doprowadziły do ich uziemienia.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: TheHighestQualityImages/ Shutterstock

shutt air berlin 1200.jpg
Zakup aktywów Air Berlin przez Lufthansę i easyJet. Sąd UE oddalił skargi wniesione przez PLL LOT

Informacje PAP potwierdził we wtorek rzecznik prasowy PLL LOT Krzysztof Moczulski. Jak przekazało źródło PAP, pozew poprzedziły wielomiesięczne negocjacje ugodowe, które nie doprowadziły do satysfakcjonujących strony rozwiązań.

Czytaj również:

- Polskie Linie Lotnicze LOT złożyły do sądu w Seattle w stanie Waszyngton pozew przeciwko firmie Boeing. Przewoźnik domaga się odszkodowania w kwocie nie mniejszej niż 1 mld zł (250 mln USD) - przekazało PAP źródło.

Rozmowy z Boeingiem nie przyniosły rezultatów

Wcześniej zdecydowane kroki w tej sprawie zapowiadał prezes LOT-u Rafał Milczarski. Prezes powiedział, że polski przewoźnik na pewno odzyska pieniądze. Podkreślił, że LOT poniósł duże straty związane z uziemieniem tych maszyn. Zwrócił on uwagę, że od wielu miesięcy były prowadzone rozmowy z koncernem Boeing, ale nie przyniosły one dotychczas rezultatów. Zapowiedział, że "PLL LOT nie odpuści niczego, co firma Boeing jest winna".

Posłuchaj
00:27 lot.mp3 Polskie Linie Lotnicze LOT pozywają firmę Boeing. Prawnicy polskiego przewoźnika złożyli pozew w związku z brakiem odszkodowania za uziemienie samolotów Boeing 737 MAX. Informację w tej sprawie potwierdził rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski. /IAR/.

LOT musiał uziemić samoloty Boeinga

Z powodu uziemienia tego typu samolotów, LOT musiał w trybie pilnym leasingować inne maszyny, co generowało dodatkowe koszty. Co więcej, w wielu przypadkach starszy typ maszyn generował wyższe opłaty lotniskowe związane między innymi z wyższą emisją hałasu. Tak było między innymi w przypadku lotniska Heathrow w Londynie.

lot 1200 f.jpg
Boeingi 737 MAX wracają do służby w LOT. Pierwszy rejs z pasażerami po ponad dwuletniej przerwie

Ostatecznie samoloty Boeing 737 MAX wróciły do służby wiosną tego roku. LOT zrezygnował jednak z części zamówionych maszyn tego typu.

iar, PAP, dn, jk

Czytaj także

Boeing 737 MAX ponownie dopuszczony do lotów w Europie. Po dwóch latach przerwy

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 15:01
Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej wyraziła zgodę na przywrócenie do eksploatacji zmodyfikowanej wersji Boeinga 737 MAX. Informacja znalazła się na stronie internetowej organizacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Większa elastyczność dla podróżnych. LOT przedłuża bezpłatną możliwość zmiany biletu

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 12:30
Polskie Linie Lotnicze LOT po raz kolejny przedłużają możliwość zmian terminu podróży po zakupie biletu. Każdy, kto zakupi bilet do końca października 2021 r., będzie miał możliwość bezpłatnego wprowadzenia zmian w rezerwacji. Przedłużona oferta obejmuje bilety na wszystkie rozkładowe połączenia LOT-u zakupione do 31 października 2021 r. Wiążący jest termin zakupu oryginalnego biletu, samej zmiany można dokonywać po tym terminie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

LOT podsumowuje wakacje. Wyraźny wzrost liczby pasażerów w porównaniu z zeszłym rokiem

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 07:02
Ponad 340 tysięcy pasażerów skorzystało z usług Polskich Linii Lotniczych LOT w czasie letnich wakacji. Przewoźnik podał pierwsze dane dotyczące tego okresu. To o 20 tysięcy osób więcej niż w zeszłym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes LOT-u: otwarcie Stanów Zjednoczonych dla Europejczyków szansą na odbudowę ruchu lotniczego

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2021 07:55
Odbudowa ruchu pasażerskiego w najbliższych miesiącach będzie zależeć od rozwoju pandemii. Nadzieją są Stany Zjednoczone, które od listopada pozwolą na wjazd Europejczykom – mówi prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Rafał Milczarski. 2021 to dla spółki rok minimalizacji strat z powodu pandemii – dodaje.
rozwiń zwiń