X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister zdrowia zapewnia: w tej chwili nie rozważamy żadnych lockdownów

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 17:13
- Ciągłość utrzymania nauki stacjonarnej w szkole jest głównym celem. Jeżeli chodzi o inne decyzje, to będziemy je ewentualnie analizowali na początku listopada - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.
Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej
Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej Foto: PAP/Leszek Szymański
shutterstock_lockdown zamknięte restauracja 1200 gastronomia free.jpg
Lockdown na poziomie lokalnym? Prof. Horban: to perspektywa dwóch, trzech tygodni

Jak zaznaczył Niedzielski na konferencji prasowej w Warszawie, obecnie polityka rządu względem restrykcji jest bardziej liberalna, niż była przy poprzednich falach. - Wynika to z obrony w postaci szczepień oraz w postaci osób, które przechorowały (wirusa - red.) - wyjaśnił.

Czytaj także:

- Więc ta tolerancja dla liczby zakażeń z punktu widzenia wprowadzania restrykcji jest zdecydowanie większa, co potwierdza się na poziomie porównania liczby hospitalizacji, z jakimi mamy do czynienia teraz, a jakim mieliśmy do czynienia rok temu. To jest blisko 2,5-krotna różnica - dodał.

- Przygotowaliśmy już kolejną wersję rozporządzenia epidemicznego, gdzie domyślnie przedłużamy te obostrzenia, które są w tej chwili. Co oczywiście nie przesądza, że przy pogorszeniu sytuacji pandemicznej nie będą podejmowane jakieś kroki - podkreślił.

Posłuchaj
00:32 11365930_2.mp3 Adam Niedzielski: sytuacja jest poważna, ale widać różnice wynikające z poziomu zaszczepienia (IAR)
Cmentarz wszystkich świętych Gdańsk Forum-1200.jpg
Wiceminister zdrowia o dniu Wszystkich Świętych: nie przewidujemy ograniczeń w dostępie do cmentarzy

Jak mówił, w związku ze wzrostem zakażeń 27 października rusza Szpital Tymczasowy w Ostrołęce, 2 listopada zostanie uruchomiony Szpital Tymczasowy w Poznaniu, a w najbliższym czasie zostanie otwarty szpital na Okęciu.

Minister podkreślił, że wśród wszystkich mutacji wirusa dominuje wariant Delta.

Niedzielski zwracał także uwagę na wzrost liczby wykonywanych testów. - Bardzo przyspieszyły zlecenia z POZ na wykonywanie testów, bardzo symptomatycznym dniem, jeśli chodzi o wykonanie tych testów, jest poniedziałek. W zeszłym tygodniu (w poniedziałek - red.) mieliśmy wzrost do ok. 16-17 tys. testów. A w tym tygodniu w poniedziałek było wykonanych ponad 24 tys. takich zleceń - wskazał szef MZ.

***

pb

Czytaj także

Dr Maksymowicz: mamy do czynienia z wyraźną, kolejną falą epidemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 08:53
- Jeżeli widzimy każdego dnia bardzo duży wzrost nowych zakażeń, trudno się nie zgodzić, że mamy do czynienia z wyraźną, kolejną falą epidemii. Przy czym ta fala jest inna, ponieważ mamy szczepionkę i nie wiemy jak rozwinie się sytuacja epidemiczna - mówił na antenie Polskiego Radia 24 dr Stanisław Maksymowicz (UWM). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Codzienny wzrost zakażeń robi trochę przerażające wrażenie". Dr Szarowska o sytuacji epidemicznej w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 16:05
- Codzienny wzrost o 100 proc. zakażeń robi trochę przerażające wrażenie na nas - na lekarzach pracujących z COVID-19 - powiedziała w audycji "W otwarte karty" na antenie Programu 1 Polskiego Radia dr Agnieszka Szarowska, specjalista chorób zakaźnych ze Szpitala MSWiA w Warszawie. Zaapelowała także do słuchaczy, mówiąc, że "nigdy nie jest za późno na szczepienie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dla rządu restrykcje są ostatecznością". Minister zdrowia o strategii walki z IV falą pandemii

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 06:36
- Decyzje będą zapadać na początku listopada. Wiemy, co oznacza zamykanie gospodarki dla firm i PKB, ale oczywiście bierzemy pod uwagę, że trzeba będzie wprowadzić jakieś zdecydowane działania, jeśli będzie ryzyko, że system ochrony zdrowia będzie zagrożony paraliżem - mówi w rozmowie z PAP Adam Niedzielski, minister zdrowia. 
rozwiń zwiń