X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Byłe pierwsze damy w proteście na granicy. Waszczykowski: pomylona misja, pomylony adresat

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 11:51
Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska pojechały do Michałowa, gdzie krytykowały rząd za działania na granicy z Białorusią. "Pomylona misja, pomylone miejsce i pomylony adresat tego protestu" – skomentował w sieci europoseł PiS Witold Waszczykowski.
Byłe pierwsze damy RP Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska podczas protestu pod hasłem Matki na Granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie
Byłe pierwsze damy RP Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska podczas protestu pod hasłem "Matki na Granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!"Foto: PAP/Artur Reszko

Zdaniem Witolda Waszczykowskiego winę za kryzys humanitarny na wschodniej granicy Unii Europejskiej ponosi reżim Aleksandra Łukaszenki, a nie Zjednoczona Prawica.

mid-21a23229 (1).jpg
"Bezrozumne poddawanie się emocjom". Romaszewska-Guzy o proteście "Matki na granicy"

Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska oraz zdalnie Danuta Wałęsa - wzięły w sobotę udział w proteście "Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!", który odbył się przed siedzibą Straży Granicznej w Michałowie (Podlaskie). Działacze różnych organizacji domagali się podczas manifestacji dopuszczenia organizacji humanitarnych i medycznych do niesienia pomocy migrantom w strefie przy polsko-białoruskiej granicy objętej stanem wyjątkowym. Apel ten wsparły byłe pierwsze damy.

Czytaj także:

"Chcemy dziś wyrazić nasz sprzeciw wobec niehumanitarnego traktowania i odzierania z godności uchodźców" – napisały też w specjalnym liście byłe pierwsze damy.

"Pomylona misja"

Komorowska kwaśniewska pap-1200.jpg
Pierwsze damy na granicy z Białorusią. Komentatorzy są bezlitośni

Sprawę skomentował na Twitterze Witold Waszczykowski z PiS.

"Pomylona misja, pomylone miejsce i pomylony adresat tego protestu. Ten wyjazd powinien być pod ambasadą Białorusi w Warszawie. Protest powinien być skierowany wobec władz Białorusi. To falstart udziału w polityce" – zaznaczył.

pg

Czytaj także

Mosiński: reżim Łukaszenki przetrzymuje imigrantów w nieludzkich warunkach, chcemy pomóc tym biednym ludziom

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 15:45
- Chcemy pomóc tym biednym ludziom. Kolejny raz wysyłamy pomoc humanitarną, choć poprzednie konwoje nie zostały wpuszczone na Białoruś. Obawiam się, że podobnie może być w tym przypadku - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
rozwiń zwiń