X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowoczesna dziękuje szwedzkiej polityk za "wsparcie dla demokracji". Wnioskowała o "twardą linię" wobec Polski

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 10:43
Posłowie Nowoczesnej spotkali się w Sejmie z przedstawicielami szwedzkiej partii Liberalerna. Na Twitterze politycy podziękowali gościom za "wsparcie dla polskiej demokracji". Wśród szwedzkich polityków była Nyamko Sabuni, która kilka miesięcy temu określiła Polskę jako państwo "autorytarne" i postulowała przyjęcie przez UE "twardej linii" wobec Polski i Węgier.
Spotkanie posłów Nowoczesnej z politykami partii Liberalerna
Spotkanie posłów Nowoczesnej z politykami partii LiberalernaFoto: Twitter/@Nowoczesna
Jan Grabiec.jpg
"Dlaczego unijni podatnicy mają się składać na miliardy dla Polski?". Grabiec o zatwierdzeniu polskiego KPO

W poniedziałek wizytę w polskim Sejmie złożyli politycy szwedzkiej partii Liberalerna (Liberałowie): Nyamko Sabuni, Arman Teimouri i Robert Hannah.

Szwedzcy politycy spotkali się z przedstawicielami wybranych polskich ugrupowań. Rozmawiali z członkami Polski 2050 Szymona Hołowni, następnie odbyli spotkanie z posłami Nowoczesnej - Adamem Szłapką i Katarzyną Lubnauer.

"Dziś w Sejmie dyskutowaliśmy o prawach człowieka z naszymi liberalnymi przyjaciółmi ze Szwecji. Dziękuję za wsparcie dla polskiej demokracji" - czytamy na twitterowym profilu Nowoczesnej.

Należy przypomnieć, że jedna z polityków składających wizytę w Sejmie, Nyamko Sabuni, na początku sierpnia w dzienniku "Expressen" stwierdziła, że "UE powinna przyjąć wobec Polski i Węgier twardą linię".

- Współpraca europejska opiera się na szeregu wartości liberalnych. Obejmują one swobodę przemieszczania się, prawa człowieka i rządy prawa. Jeśli nie możesz się zgodzić z tymi wartościami, to nie masz nic wspólnego z Europą - powiedziała Sabuni.

Czytaj także:

- UE musi twardo walczyć i stanąć w obronie europejskich wartości, nawet jeśli oznacza to możliwość opuszczenia Unii przez państwa autorytarne - zaznaczyła, wskazując na Polskę i Węgry.

tvp.info/kp


Czytaj także

Prof. Gontarski: KE mówi o ochronie praworządności, po czym dopuszcza się bezprawia

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 15:39
- Parlament Europejski zachowuje się tak, jakby był parlamentem jakiejś federacji, a nie Unii Europejskiej, związku suwerennych państw, które przekazały instytucjom unijnym zarządzanie swoimi kompetencjami, ale w ograniczonym zakresie - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Waldemar Gontarski, były pełnomocnik rządu przed TSUE, adwokat, rektor Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijny spór o praworządność. Bogdan Pęk: chodzi fundamenty polskiej suwerenności

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 11:55
- Ta rezolucja stwierdzała, że Trybunał Konstytucyjny jest nielegalny, czyli burzyła fundamenty polskiej suwerenności. Posłowie polskiej opozycji zagłosowali za tym, co jest szczególnym skandalem - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator PiS.
rozwiń zwiń