X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Byłe pierwsze damy pod placówką Straży Granicznej. Bogna Janke: obecna pani prezydentowa nie zastała zaproszona

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 10:56
- Pani prezydentowa Agata Kornhauser-Duda nie dostała żadnego zaproszenia do udziału w inicjatywie byłych pierwszych dam; wydaje się, że wypada, by pierwszą damę zaprosić do udziału w akcji w jakiś bardziej bezpośredni sposób - podkreśliła minister w Kancelarii Prezydenta Bogna Janke.
W proteście przed placówką Straży Granicznej w Michałowie wzięły udział byłe pierwsze damy Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska
W proteście przed placówką Straży Granicznej w Michałowie wzięły udział byłe pierwsze damy Jolanta Kwaśniewska i Anna KomorowskaFoto: Forum/Michał Kość

Janke we wtorek w Radiu Zet odnosząc się do sytuacji na polsko-białoruskiej granicy i stwierdziła, że stała się ona elementem polityki, powodem atakowania rządu, że "coś nie działa tak jak powinno". - Pada wiele mocnych słów - zaznaczyła.

Po uwadze, że przede wszystkim są apele o umożliwienie wejścia na teren przygraniczny organizacjom humanitarnym, o co apelowały m.in. b. pierwsze damy - Jolanta Kwaśniewska, Anna Komorowska i Danuta Wałęsa, Janke została zapytana, jak ta inicjatywa została przyjęta w Pałacu Prezydenckim.

1200 (1).jpg
Setki łóżek, koców i środków ochrony. Konwój z pomocą humanitarną ruszy na Białoruś

Czytaj także:

- Po pierwsze pani prezydentowa nie dostała żadnego zaproszenia do udziału w tej inicjatywie. To był fakt medialny. Wydaje mi się, że wypada. żeby pierwszą damę zaprosić w jakiś bardziej bezpośredni sposób do udziału w takiej akcji - odpowiedziała prezydencka minister.

Aktywność pierwszej damy

Na uwagę, że byłe prezydentowe może nie zdecydowały się na to, gdyż Agata Kornhauser-Duda milczy w bardzo wielu sprawach, Janke przyznała, że prezydentowa niechętnie wypowiada się w mediach. Dodała, jednocześnie, że "jest zaskoczona tym, jak pani prezydentowa jest aktywna na wielu polach".

forum-kwaśniewska 1200.jpg
Skandaliczne słowa Jolanty Kwaśniewskiej. Porównała Polskę do Niemiec Adolfa Hitlera

Minister dopytywana, czy Agata Kornhauser-Duda skorzystałaby z takiego zaproszenia, Janke zaznaczyła, że nie potrafi odpowiedzieć. - Pytanie, czy to jest w takiej chwili konieczne, by tam pojechała. Mamy stan wyjątkowy na granicy - zauważyła Janke.

"Matki na granicę"

W minioną sobotę w Michałowie działacze różnych organizacji domagali się w proteście "Matki na Granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!" dopuszczenia organizacji humanitarnych i medycznych do niesienia pomocy migrantom w strefie przy polsko-białoruskiej granicy objętej stanem wyjątkowym. Apel wsparły obecne w Michałowie Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska oraz (zdalnie) Danuta Wałęsa.

Kryzys migracyjny przy granicy z Białorusią trwa od ponad dwóch miesięcy. SG podała we wtorek, że od początku października odnotowano już prawie 14 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W związku z sytuacją, najpierw od 2 września na 30 dni, a potem na kolejne 60 dni wprowadzono stan wyjątkowy. Obowiązuje on w 183 miejscowościach w pasie przygranicznym w województwach podlaskim i lubelskim.

st

Czytaj także

Mosiński: reżim Łukaszenki przetrzymuje imigrantów w nieludzkich warunkach, chcemy pomóc tym biednym ludziom

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 15:45
- Chcemy pomóc tym biednym ludziom. Kolejny raz wysyłamy pomoc humanitarną, choć poprzednie konwoje nie zostały wpuszczone na Białoruś. Obawiam się, że podobnie może być w tym przypadku - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsze damy na granicy z Białorusią. Komentatorzy są bezlitośni

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 23:01
W sobotę przed siedzibę straży granicznej w Michałowie udały się Anna Komorowska i Jolanta Kwaśniewska, by domagać się dopuszczenia do nielegalnych imigrantów organizacji humanitarnych i pomocy medycznej. Wizyta pierwszych dam na granicy została szeroko skomentowana w internecie.
rozwiń zwiń