X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Gazprom groził Mołdawii zawieszeniem dostaw gazu. Do gry wkroczył polski koncern

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 21:13
Grupa Kapitałowa PGNiG jutro dostarczy gaz do Mołdawii - informuje spółka w komunikacie. Przetarg na sprzedaż gazu ziemnego wygrały PGNiG Supply & Trading (PST) we współpracy z amerykańsko-ukraińskim ERU. Będzie to pierwsza w historii dostawa nierosyjskiego gazu do tego kraju.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PGNiG

Jutro przez punkt odbioru na granicy mołdawsko-ukraińskiej do Mołdawii trafi milion metrów sześciennych gazu ziemnego od PST i ERU. To wynik przetargu na jednorazową dostawę ogłoszonego przez państwową firmę Energocom.

orlen lotos.jpg
Fuzja PKN Orlen z Grupą Lotos. Koncern z Gdańska zgadza się na sprzedaż części swoich aktywów

Przetarg został zorganizowany w trybie pilnym w związku z ograniczeniem dostaw gazu do Mołdawii przez Gazprom. Z tego powodu 22 października rząd Mołdawii ogłosił stan wyjątkowy. Według tamtejszych władz wolumen gazu przesyłanego do kraju nie wystarczał na pokrycie zapotrzebowania odbiorców i niósł ryzyko poważnych zakłóceń w działaniu systemu przesyłowego.

dz

Czytaj także

"Próba wywarcia presji, mającej na celu jak najszybsze uruchomienie Nord Stream 2". Think tank z USA ostrzega

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2021 19:37
"Coraz częściej słychać głosy, że postawa Moskwy to prawa wywarcia presji, mającej na celu jak najszybsze uruchomienie Nord Stream 2" - pisze Aura Sabadus specjalistka w tematyce sektora energetycznego w Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gazprom grozi Mołdawii. Rosyjski koncern ostrzega, że zawiesi dostawy gazu

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 21:13
Gazprom zawiesi eksport gazu do Mołdawii, jeśli nie otrzyma od niej opłat za poprzednie dostawy oraz nie zostanie podpisany nowy kontrakt na grudzień - przekazał rosyjski gigant gazowy, cytowany przez agencję Interfax.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z jednej strony manipulacje Gazpromu, z drugiej nierówności rynkowe". Analitycy o kryzysie energetycznym

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 07:28
Gazprom znacząco wpływa na sytuację na rynku gazu w UE, wykorzystując pozycję największego dostawcy. Rosja dąży nie tylko do uruchomienia Nord Stream 2, ale i powrotu na większą skalę do kontraktów długoterminowych - oceniają analitycy.
rozwiń zwiń