X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Brzydka zawiść". Wicerzecznik PiS o komentarzu Tuska po wywiadzie premiera

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 10:49
- Brzydka zawiść. Premier Mateusz Morawiecki przedstawia swój punkt widzenia w "Financial Times", a przewodniczący PO Donald Tusk kleci kolejne pełne jadu tweety - ocenił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel w odpowiedzi na krytyczny wobec premiera wpis Tuska.
Donald Tusk
Donald TuskFoto: shutterstock.com

Premier Mateusz Morawiecki udzielił "Financial Times" wywiadu, w którym zarzucił Komisji Europejskiej, że stawia Polsce żądania, "przystawiając jej pistolet do głowy". Wezwał Brukselę, by - jeśli chce rozwiązać spór wokół praworządności - wycofała groźby sankcji prawnych i finansowych.

pmm morawiecki free shutt 1200.jpg
Premier w "Financial Times": mamy do czynienia z dyskryminacyjnym traktowaniem i dyktatem ze strony KE

Premier Morawiecki powiedział w wywiadzie, który ukazał się w poniedziałek, że jakikolwiek ruch w kierunku redukcji "funduszy spójności" spotka się z mocnym odwetem.

- Co się stanie, jeśli Komisja Europejska rozpocznie trzecią wojnę światową? Jeśli do tego dojdzie, będziemy bronić naszych praw wszelką bronią, która jest w naszej dyspozycji - odparł szef polskiego rządu zapytany, czy Polska mogłaby zawetować kluczowe unijne decyzje, takie jak pakiet klimatyczny.

Do tych słów odniósł się w poniedziałek na Twitterze lider PO Donald Tusk.

"Świat zdębiał po wywiadzie polskiego premiera, w którym zapowiada on III wojnę światową wywołaną konfliktem między Polską a Unia Europejską" - napisał. "W polityce głupota jest przyczyną większości poważnych nieszczęść" - dodał.

Czytaj także:

Na ten wpis odpowiedział z kolei wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. "Brzydka zawiść. Premier Mateusz Morawiecki przedstawia swój punkt widzenia w Financial Times, a przewodniczący Tusk kleci kolejne pełne jadu tweety, jak ten poniżej" - napisał na Twitterze.

fc

Czytaj także

Waszczykowski: blokując wypłatę środków z FO, Zielony Ład nie będzie możliwy do zrealizowania

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 07:46
- Na zalecenie Komisji Europejskiej tak przygotowaliśmy program planu odbudowy, aby pieniądze trafiały do innowacyjnych dziedzin, które pomogłyby zminimalizować ślad węglowy. Jeśli te programy byłyby w dalszym ciągu wstrzymywane, to cała koncepcja Zielonego Ładu uległaby zawaleniu - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To dzisiejsza targowica". Prof. Legutko o zachowaniu opozycji w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2021 07:54
- Obecni "targowiczanie" mówią, że oni to wszystko robią dla Polski. Ale dążąc do poddania państwa kontroli zewnętrznego suwerena, dopuszczają się zdrady - mówi europoseł PiS prof. Ryszard Legutko w tygodniku "Sieci".
rozwiń zwiń