X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pierwsze damy na granicy z Białorusią. Komentatorzy są bezlitośni

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 23:01
W sobotę przed siedzibę straży granicznej w Michałowie udały się Anna Komorowska i Jolanta Kwaśniewska, by domagać się dopuszczenia do nielegalnych imigrantów organizacji humanitarnych i pomocy medycznej. Wizyta pierwszych dam na granicy została szeroko skomentowana w internecie.
Anna Komorowska i Jolanta Kwaśniewska na proteście przy granicy z Białorusią
Anna Komorowska i Jolanta Kwaśniewska na proteście przy granicy z BiałorusiąFoto: PAP/Artur Reszko

W sobotę w Michałowie, działacze różnych organizacji domagali się w proteście "Matki na Granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!" dopuszczenia organizacji humanitarnych i medycznych do niesienia pomocy migrantom w strefie przy polsko-białoruskiej granicy objętej stanem wyjątkowym. Apel wsparły obecne w Michałowie Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska oraz (zdalnie) Danuta Wałęsa. Na zaproszenie straży granicznej, byłe prezydentowe po proteście rozmawiały z funkcjonariuszami o pomocy niesionej migrantom na granicy polsko-białoruskiej.

forum-kwaśniewska 1200.jpg
Skandaliczne słowa Jolanty Kwaśniewskiej. Porównała Polskę do Niemiec Adolfa Hitlera

Wizyta na granicy byłych pierwszych dam wzbudziła duże poruszenie w mediach, w internecie, wśród dziennikarzy i komentatorów. Na Twitterze została skomentowana przez publicystów i zwykłych internautów. "Gdzie były prezydentowe Kwaśniewska i Komorowska, jak za prezydentury ich mężów polskie dzieci głodowały?" - zapytał użytkownik Twittera Rambo2.

Czytaj również:

Sprawę skomentował także internauta, który występuje pod nazwą "Historia Fotografią Pisana". "Postkomuniści i Platforma Obywatelska trzymają się razem!" - napisał, nawiązując do politycznego rodowodu mężów każdej z pierwszych dam - Aleksandra Kwaśniewskiego z SLD oraz Bronisława Komorowskiego z PO.

Komentarze dziennikarzy

Aleksander Łukaszenka FREE 1200.jpg
Major Mariusz Kordowski: reżim Łukaszenki rozczarowany jest swoimi nieskutecznymi działaniami na granicy

Sprawę skomentował też szereg dziennikarzy. Paweł Rybicki pochwalił pierwsze damy za ich apel. Jak stwierdził, "ostro potępiły rodziców, którzy wleką swoje dzieci do Mińska, a potem do białoruskich lasów na granicy z UE".

Witold Gadowski stwierdził, że byłe pierwsze damy "postanowiły ocieplać swoje zimne oblicza", a Piotr Pałka zapytał: "co się nagle wydarzyło, że Panie Kwaśniewska i Komorowska pojechały na granicę z Białorusią po prawie 3 miesiącach kryzysu imigracyjnego?".

Z kolei Radosław Poszwiński zauważył, że o swoich wartościach i "z czym się nie zgadzają" Jolanta Kwaśniewska i Anna Komorowska musiały czytać z kartki.

Kryzys migracyjny przy granicy z Białorusią trwa od ponad dwóch miesięcy. SG podała w sobotę, że tylko od początku października odnotowano ok. 12,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W związku z sytuacją, najpierw od 2 września na 30 dni, a potem na kolejne 60 dni wprowadzono stan wyjątkowy. Obowiązuje on w 183 miejscowościach w pasie przygranicznym w województwach podlaskim i lubelskim.

PAP, niezalezna.pl, twitter.com, jmo

Czytaj także

"To nie jest temat polityczny, ale dotyka polityki". Dr Machnik o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 09:55
- To temat dotyczący życia i dramatyzmu tych osób, które znalazły się na granicy polsko-białoruskiej - skomentował w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Machnik, politolog z Collegium Humanum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"RE nie akceptuje instrumentalnego wykorzystania ruchów migracyjnych". Premier po szczycie UE

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 19:10
- Przedstawiłem na szczycie UE informację nt. sytuacji na wschodniej granicy Polski. Spotkała się z poparciem - poinformował premier Mateusz Morawiecki. - RE nie zaakceptuje podejmowania przez państwa trzecie prób instrumentalnego wykorzystywania ruchów migracyjnych do wywierania presji na granicę UE - dodał.
rozwiń zwiń