X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Policja z Torunia zatrzymała dostawczego busa. Podróżowało nim 42 obcokrajowców

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 21:43
W Lubiczu Dolnym k. Torunia (Kujawsko-Pomorskie) policja zatrzymała samochód dostawczy. W jego części ładunkowej podróżowało 42 obcokrajowców. Autem kierowała Polka, która została zatrzymana do wyjaśnienia. Nie jest jeszcze znany cel podróży tych osób.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/DarSzach

- Podczas kontroli drogowej okazało się, że w samochodzie marki Peugeot Boxer w części ładunkowej podróżują 42 osoby. Wszyscy to obcokrajowcy - 31 mężczyzn, sześć kobiet i pięcioro dzieci. Ok. godz. 14.30 zostali zatrzymani na trasie S10, na pasie w kierunku Torunia. Jechali od Warszawy - powiedziała rzecznik prasowa toruńskiej policji podinsp. Wioletta Dąbrowska. Trwa weryfikowanie, jakiej narodowości są to osoby.

policja free 1200 (1).jpg
Przewozili nielegalnych imigrantów. Podlaska policja zatrzymała 4 osoby

Autem kierowała Polka. - Kobieta prowadząca pojazd została zatrzymana. Będziemy sprawdzali jej wersję zdarzeń. Od tego zależy m.in. charakter zarzutu. Bardzo dużo rzeczy jest do zweryfikowania. Na pewno potrzebni będą biegli tłumacze - podkreśliła funkcjonariusz.

Policja nie ustaliła jeszcze, jaki był cel podróży obcokrajowców. Nie wiadomo też, jak trafili do Polski.

Obcokrajowcy są pod opieką

Wydział Ochrony Ludności Urzędu Miasta Torunia oraz starostwo powiatowe pracują nad tym, aby obcokrajowcy trafili w bezpieczne miejsce.

- Trzeba zapewnić im posiłki, napoje, ciepłe miejsce do noclegu. Dwie osoby trafiły do toruńskich szpitali. To 25-letnia kobieta i ok. 30-letni mężczyzna. Na obserwację zabrana została także mama z siedmioletnim dzieckiem, ale po badaniach mogli wrócić do grupy - podkreśliła podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Aktualnie policja nie ujawnia bardziej szczegółowych informacji w tej sprawie. Cały czas pod nadzorem prokuratora prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności.

ng

Czytaj także

Na wniosek Interpolu w Piasecznie zatrzymano obywatela Białorusi. "Boimy się efektu mrożącego"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 15:50
W niedzielę policjanci z Piaseczna zatrzymali 27-letniego obywatela Białorusi - poinformował nadkom. Jarosław Sawicki, oficer prasowy KP w Piasecznie, dodając, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym przez stronę białoruską, a Interpol ma jego dane. - Poinformowaliśmy, że według naszych informacji jest to osoba politycznie represjonowana, która w Polsce przebywa z wizą humanitarną i że my prosimy o natychmiastowe wypuszczenie tej osoby - mówił z kolei działacz Białoruskiego Domu w Warszawie Aleś Zarembiuk. Szef MSWiA poinformował następnie, że doszło do próby politycznego wykorzystania tzw. czerwonej noty Interpolu. KSP poinformowała, że sprawa politycznego wykorzystywania not Interpolu będzie przedmiotem listopadowych rozmów między Komendą Główną Policji a Interpolem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, zaczął uciekać i wjechał do rowu. Był pijany i poszukiwany

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 15:50
35-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego na Podkarpaciu nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Po przejechaniu kilkuset metrów wjechał do rowu. Mężczyźnie nic się nie stało. Okazało się, że był pijany i poszukiwany do odbycia kary więzienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lubuska policja zatrzymała busa przewożącego 34 migrantów. Trwa ustalanie ich narodowości

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 16:03
- Policjanci z Kostrzyna nad Odrą (Lubuskie) we współpracy z funkcjonariuszami Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymali dostawczego busa, w którym przewożonych było 34 nielegalnych migrantów - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.
rozwiń zwiń