X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Skandaliczne słowa Jolanty Kwaśniewskiej. Porównała Polskę do Niemiec Adolfa Hitlera

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2021 23:44
- Zapala mi się z tyłu głowy czerwona lampka, bo nie wierzę tym, którzy równocześnie krytykują Unię, dodając, żeby się nie martwić, bo przecież zawsze będziemy jej częścią. W 1939 roku też myśleliśmy, że istnieją traktaty, umowy międzynarodowe, mamy poukładany świat i jesteśmy na wszystko gotowi. Nie byliśmy - mówiła Jolanta Kwaśniewska w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.
Jolanta Kwaśniewska
Jolanta KwaśniewskaFoto: Andrzej Hulimka / Forum

W sobotę Wirtualna Polska opublikowała wywiad z Jolantą Kwaśniewską. Byłą pierwszą damę pytano o jej nagły powrót do życia publicznego - w ciągu dwóch tygodni pojawiła się ona manifestacji w Warszawie oraz na wiecu w rocznicę śmierci Piotra Szczęsnego.

Czytaj także:
1200straż graniczna granica free shutterstock.jpg
Marciniak: Łukaszenka gra o podmiotowość polityczną i sprawstwo

Jak wyjaśniła rozmówczyni - "ma wrażenie, że doszliśmy do ściany" i "musiała coś zrobić, bo nie umie traktować obojętnie spraw, które są dla niej ważne". Przyznała też, że wcześniej brała udział w różnego rodzaju manifestacjach, jednak wolała wtedy zachować anonimowość. Teraz - tłumaczyła - "coś w niej pękło" a "czarę goryczy" przelała sytuacja na granicy. 

- W tej chwili musimy minimalizować cierpienie i ograniczać liczbę ludzkich dramatów. To priorytet - apelowała Jolanta Kwaśniewska. Wskazała też konieczność dopuszczenia na granicę organizacji humanitarnych, służb medycznych i wolontariuszy. - Inaczej wysyłamy w świat sygnał o naszej bezduszności, zwłaszcza wypychając na Białoruś tych, którym udało się przedostać do Polski - przekonywała. Zapowiedziała też swój udział w proteście w Michałowie (wywiad przeprowadzono przed wydarzeniem - red.) i podkreśliła, że "czuje się zdradzona przez własne państwo". 

Czytaj także:

Polska jak hitlerowskie Niemcy?

Czytaj także:
Morawiecki PAP 1200.jpg
"Chcę Europy silnej i wielkiej, zdolnej stawić tamę autorytarnym reżimom". Premier po debacie w PE

Była pierwsza dama odniosła się również do pojawiających się w debacie publicznej opinii o nadchodzącym tzw. polexicie. W jej ocenie taki scenariusz jest coraz bardziej realny. - Zapala mi się z tyłu głowy czerwona lampka, bo nie wierzę tym, którzy równocześnie krytykują Unię, dodając, żeby się nie martwić, bo przecież zawsze będziemy jej częścią. W 1939 roku też myśleliśmy, że istnieją traktaty, umowy międzynarodowe, mamy poukładany świat i jesteśmy na wszystko gotowi. Nie byliśmy - mówiła.

Wtedy też był mały człowieczek, który pohukiwał w Bawarii i wszyscy go bagatelizowali. Tak rodziły się nacjonalizmy - demony, który doprowadziły Europę na skraj upadku. Martwi mnie to, że dzisiaj w Polsce rośnie w siłę partia narodowa, a przyjmowanie do niej nowych członków odbywa się na Jasnej Górze - kontynuowała Jolanta Kwaśniewska. 

Na uwagę dziennikarza pytającego o stosowność "zestawiania milionów ofiar II wojny światowej i niemieckiego nazizmu z zagrożeniami skrajnego nacjonalizmu w naszej ojczyźnie", rozmówczyni wyjaśniła, że "po prostu czuje wyraźną zmianę nastrojów społecznych". Zwróciła również uwagę na kwestie dotacji dla Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. 

wiadomosci.wp.pl

Czytaj także

"Nasze oceny są zbieżne". Wiceszef MSZ o tym, jak Polska i KE postrzegają kryzys migracyjny

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 13:51
- Oceny Polski i Komisji Europejskiej co do przyczyn kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej są absolutnie zbieżne: to sztucznie wywołana operacja hybrydowa ze strony reżimu Łukaszenki - podkreślił wiceszef MSZ Marcin Przydacz po spotkaniu z przedstawicielem KE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"RE nie akceptuje instrumentalnego wykorzystania ruchów migracyjnych". Premier po szczycie UE

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 19:10
- Przedstawiłem na szczycie UE informację nt. sytuacji na wschodniej granicy Polski. Spotkała się z poparciem - poinformował premier Mateusz Morawiecki. - RE nie zaakceptuje podejmowania przez państwa trzecie prób instrumentalnego wykorzystywania ruchów migracyjnych do wywierania presji na granicę UE - dodał.
rozwiń zwiń