X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

SG i Policja zatrzymały kolejnych "kurierów". Przewozili dziesiątki migrantów

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 11:17
Kolejnych pięciu mężczyzn, obywateli Niemiec, Ukrainy i Syrii, którzy przewozili osoby nielegalnie przebywające na terenie kraju, zatrzymała podlaska policja. Zatrzymań dokonała także Straż Graniczna. W sumie w różnych samochodach przewożono 103 osoby.
Funkcjonariusz straży granicznej
Funkcjonariusz straży granicznejFoto: Źródło: Twitter/Stanisław Żaryn @StZaryn
Mariusz Kamiński tt free twitter MSWiA 1200.jpg
Mariusz Kamiński do szefa MSW Niemiec: uderzenie w przemytników ludzi zmieni sytuację na naszej wspólnej granicy

Jak poinformował w piątek rano zespół prasowy podlaskiej policji, do zatrzymań doszło w czwartek w Grabarce, Milejczycach, Nurczyku i Kleszczelach.

Wcześniej Straż Graniczna poinformowała także o zatrzymaniu 14 osób. - Miały przewozić migrantów i pomagać im w nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy zatrzymała ostatniej doby Straż Graniczna - przekazała w piątek rano rzeczniczka SG ppor. Anna Michalska.

Służby zbierają dowody

Wśród zatrzymanych "kurierów" jest: trzech Polaków, trzech obywateli Syrii, dwóch Niemców, dwóch obywateli Uzbekistanu, Włoch, Rumun, Gruzin i obywatel Iranu. Jak powiedziała rzeczniczka SG, służby zbierają teraz dowody, a wszyscy zatrzymani usłyszą zarzuty pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

DRON.jpg
Drony terytorialsów na granicy z Białorusią. "Codziennie wykrywamy grupy migrantów"

- Obywatele Niemiec przewozili w samochodzie dostawczym 34 obywateli Iraku. Z kolei jeden z Polaków wiózł 26 obywateli Iraku - powiedziała Michalska.

Do zatrzymania mężczyzny przewożącego nielegalnych migrantów doszło w czwartek nad ranem w miejscowości Nurczyk. Obywatel Syrii w iveco przewoził 20 osób. Jak podaje policja, to 18 obywateli Syrii i dwóch obywateli Iraku. W Grabarce zatrzymano obywatela Ukrainy, którzy przewoził osobowym fordem ośmiu obywateli Iraku.

Do dwóch zatrzymań doszło w miejscowości Milejczyce. Najpierw policjanci zatrzymali obywatela Niemiec, który w oplu przewoził czterech obywateli Iraku i obywatela Turcji. Kilka minut później - jak podała policja - zatrzymano kolejnego obywatela Niemiec, który w BMW przewoził pięciu obywateli Iraku. Podlaskim policjantom pomagają też funkcjonariusze z innych regionów. Jednego z kurierów - obywatela Niemiec, w którego aucie jechało pięciu obywateli Iraku - zatrzymali w Kleszczelach policjanci z Gdańska.

Polskie służby niemal codziennie zatrzymują kurierów pomagających w nielegalnym przekroczeniu granicy. We wtorek zatrzymano cztery takie osoby. W poniedziałek trzy.

Czytaj także: 


audi ucieka 663.jpg
Szalona jazda przez Białystok. Irakijczyk uciekał przed policją, wiózł nielegalnych imigrantow

W związku z takimi zdarzeniami do aresztu na trzy miesiące trafił m.in. Irakijczyk, który uciekał ulicami Białegostoku przed policją z prędkością nawet 200 km/h wioząc w osobowym aucie sześciu obywateli Iraku. Do aresztu trafił też kierowca busa, który przewoził 36 nielegalnych migrantów, a zatrzymany został na stacji benzynowej w Grajewie.

Policja informowała we wtorek, że dotąd na Podlasiu zatrzymano ponad 160 kurierów przewożących nielegalnych migrantów.

pg

Czytaj także

Kolejni kierowcy próbowali uciekać przed kontrolą drogową. Przewozili uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 15:30
Policja zatrzymała kolejnych cudzoziemców, którzy transportowali samochodami nielegalnych imigrantów i nie poddali się kontroli drogowej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Reżimowi Łukaszenki zależy na tym, aby nas poróżnić". Anna Michalska o atakach na Straż Graniczną

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 08:39
- Z jednej strony krytykuje się działania funkcjonariuszy, a z drugiej personalnie mnie. Mamy wrażenie, że to ma tylko jeden cel: obniżyć autorytet Straży Granicznej - powiedziała w rozmowie z tvp.info rzecznik Straży Granicznej Anna Michalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Straż Graniczna: ubiegłej nocy zatrzymaliśmy kolejną dużą grupę migrantów

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 14:34
Straż Graniczna poinformowała, że w środę odnotowano 600 prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią. Zatrzymano 19 osób nielegalnie przekraczających granicę, w tym 16 obywateli Iraku, 2 obywateli Indii oraz obywatela Syrii.
rozwiń zwiń