X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konstytucja najwyższym prawem w Polsce. Tak uważa większość Polaków

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 10:51
78 proc. ankietowanych uważa, że Konstytucja powinna być najwyższym prawem w Polsce. To wyniki badania przeprowadzonego przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/piosi

Badanym zadano pytanie: czy konstytucja powinna być najwyższym prawem w Polsce? Twierdząco odpowiedziało 78 proc. ankietowanych. Wśród nich 55 proc. udzieliło odpowiedzi "zdecydowanie tak". Przeciwne zdanie na ten temat miało 10 proc. respondentów.

morawieki 1200 pap.png
Premier Mateusz Morawiecki w Parlamencie Europejskim: konstytucja najwyższym prawem RP

Badanie sprawdziło także jak wygląda opinia w tej sprawie elektoratów poszczególnych ugrupowań politycznych. Konstytucję za najwyższe prawo uznało 96 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy, 82 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej oraz 86 proc. zwolenników Polski 2050.

Czytaj także: 

Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem płci, wieku i wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków - podkreślił portal.

wPolityce.pl, bartos

Czytaj także

Lisiecki: polskie ustawy mogą być oceniane przez TSUE, nadrzędną rolę stanowi konstytucja

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 09:27
- Wizytę w PE Mateusza Morawieckiego należy rozpatrywać w kontekście listu, który wystosował do przywódców UE. W nim premier wskazał, że Polska trzyma się unijnego prawa, jednocześnie ma prawo do tego, aby konstytucja, czyli ustawa zasadnicza była ponad prawem UE - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Paweł Lisiecki z PiS. Gościem audycji był również Dariusz Klimczak z PSL.
rozwiń zwiń