X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Stolica nie straci na Polskim Ładzie". Wiceprzewodniczący Rady Warszawy odpowiada Trzaskowskiemu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 07:13
Według wyliczeń Ministerstwa Finansów Warszawa nie straci na Polskim Ładzie. Przeciwnie w przyszłym roku będzie miała więcej pieniędzy, niż władze stolicy zakładały w planach budżetowych na 2022 r. – ocenił wiceprzewodniczący Rady Warszawy Dariusz Figura (PiS).
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: marchello74/ Shutterstock
Kościński 1200.jpg
Samorządy nie stracą na Polskim Ładzie. Kościński: mogą bezpiecznie planować wydatki i projekty

Dariusz Figura wskazał na prognozy Ministerstwa Finansów, z których wynika, że samorządy zaplanowały na przyszły rok dochody z PIT, CIT i subwencji ogólnej na poziomie ok. 140 mld zł. Tymczasem dzięki projektowanym zmianom, dochody te mają być o 9 mld zł więcej. Dochody stolicy z PIT i CIT mają wzrosnąć w 2022 r. - według MF - o 166 mln zł, czyli o 2,1 proc. w stosunku do tego, co planowały władze Warszawy.

Figura zwrócił uwagę, że w Polskim Ładzie rząd zaproponował pakiet zmian, które miałyby rekompensować potencjalne spadki dochodów samorządów. W ocenie wiceprzewodniczącego Rady Warszawy prezydent Rafał Trzaskowski twierdząc, że "Polski Ład jest jakąś katastrofą", uprawia propagandę partyjną.

Czytaj także: 

- Pan prezydent Trzaskowski skrajnie upolitycznił warszawski samorząd. To jest barykada walki z rządem, która nie ma nic wspólnego z ideą samorządności. Samorządność zakłada współpracę z rządem. Mamy inne płaszczyzny działania, odmienne kompetencje, ale przede wszystkim współpracujemy. Natomiast idea samorządności pana prezydenta Trzaskowskiego polega na walce z rządem – powiedział Figura. - Z takiej walki dla mieszkańców nic dobrego nie może wyniknąć - dodał.

Apel Trzaskowskiego

Według Rafała Trzaskowskiego Polski Ład to odwrócenie polskiego ustroju do góry nogami, zniszczenie finansowe samorządów i centralizacja wszystkich decyzji.

- Dzisiaj rządzący podejmują decyzje, które mają odbierać kolejne miliardy samorządom. Według Oceny Skutków Regulacji ten tak zwany "Polski Ład" ma zabrać samorządom ponad 150 mld zł, 15 miliardów rocznie samorządy mają na tym tracić, w tym sama Warszawa rocznie 1 miliard 700 milionów. Co prawda po rekompensacie ma to być 1 miliard 200 mln zł, ale tylko w jednym roku - powiedział Trzaskowski na jednej z konferencji prasowych pod koniec września.

W ubiegłym tygodniu samorządowcy z Trzaskowskim na czele skierowali apel o zmiany w Polskim Ładzie. "W imieniu naszych gmin postulujemy i domagamy się zwiększenia udziału samorządów w podatku PIT, adekwatnego do utraconych wpływów wynikających z ustaw wprowadzanych w tzw. Polskim Ładzie oraz stworzenia Funduszu Rozwoju Polskiej Wsi, jako mechanizmu wyrównującego rozwój obszarów wiejskich i miejsko-wiejskich" – napisali w apelu.

dn

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń