X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wichury spowodowały gigantyczne awarie. Prawie 250 tys. osób bez dostępu do prądu

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 01:11
W związku z wichurami przechodzącymi nad Polską prawie 248 tysięcy odbiorców pozostawało lub wciąż pozostaje bez prądu. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

psp 1200 pap.jpg
Wichury w niemal całej Polsce. Są ofiary śmiertelne i ranni, prawie 10 tys. interwencji PSP

"Najgorsza sytuacja była w województwach mazowieckim i dolnośląskim, gdzie prąd - według danych na godzinę 22.00 - nie docierał do odpowiednio 89 tysięcy i 44 tysięcy odbiorców" - poinformował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak. Trwają naprawy.

Z powodu silnego wiatru Państwowa Straż Pożarna - tylko do godziny 21:00 - interweniowała 10 tysięcy razy. Najwięcej pracy funkcjonariusze mieli na terenie województw dolnośląskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, gdzie przede wszystkim usuwali powalone drzewa i zabezpieczali uszkodzone dachy.

Brygadier Karol Kierzkowski z PSP powiedział, że na Dolnym Śląsku odnotowano dotychczas 2100 interwencji, w wypadkach na terenie tego województwa zginęły cztery osoby, a kolejnych dziewięć zostało rannych. - W całym kraju 18 osób odniosło obrażenia, w tym pięciu strażaków. Natomiast cztery osoby straciły życie - mówił brygadier Karol Kierzkowski.

Z kolei w województwie wielkopolskim straż pożarna interweniowała blisko 2000 razy, w kujawsko-pomorskim - 1100, lubuskim - 800 i tyle samo w zachodniopomorskim. W województwie warmińsko-mazurskim strażacy interweniowali 700 razy, podobnie na Mazowszu.

Brygadier Karol Kierzkowski ostrzegł, że dzisiejszej nocy prędkość wiatru może przekraczać nawet 100 kilometrów na godzinę, dlatego zaleca pozostanie w domu. - W każdym z województw mamy co najmniej po kilkaset zdarzeń. Strażacy cały czas otrzymują nowe. Szykuje się bardzo trudna noc - powiedział strażak.

Wieczorem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało ostrzeżenia przed silnym wiatrem do odbiorców w dziewięciu województwach: mazowieckim, wielkopolskim, dolnośląskim, lubuskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodniopomorskim.

kp

Czytaj także

Mława: Policja zatrzymała dwukrotnie tego samego kierowcę bez prawa jazdy

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 15:30
Podczas kontroli policyjnej w Mławie funkcjonariusze zatrzymali 25-latka, który bez uprawnień kierował niesprawnym audi. Niespełna godzinę później, ten sam patrol zatrzymał tego samego kierowcę, który tym razem prowadził seata bez badań technicznych. Sprawą zajmie się sąd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

31-latek ściął przydrożny krzyż. Media: planował akcję na większą skalę

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 22:59
Policja zatrzymała mężczyznę, który ściął przydrożny krzyż w Zielonej Górze. 31-latek przyznał prokuraturze, że wraz z grupą znajomych planował on przeprowadzić "liczne profanacje krzyży w czasie świąt Bożego Narodzenia".
rozwiń zwiń