X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Konkurs Chopinowski. Wykonawca najlepszych mazurków otrzymał nagrodę Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 20:20
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wręczyła nagrodę specjalną - za najlepsze wykonanie mazurków - na 18. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina Jakubowi Kuszlikowi. Gala wręczenia nagród poprzedziła pierwszy koncert laureatów w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.
Jakub Kuszlik odbiera nagrodę Polskiego Radia z rąk prezes Agnieszki Kamińskiej.
Jakub Kuszlik odbiera nagrodę Polskiego Radia z rąk prezes Agnieszki Kamińskiej. Foto: PAP/Andrzej Lange

W Teatrze Wielkim-Operze narodowej odbyła się gala wręczenia nagród laureatom tegorocznego Konkursu Chopinowskiego. W wydarzeniu uczestniczyli prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. 

family kc mid-21a21038 1200.jpg
"To było wielkie święto Muzyki!". Prezydent podziękował uczestnikom Konkursu Chopinowskiego

Podczas uroczystości Prezydent RP wręczył Złoty Medal laureatowi pierwszej Nagrody Bruce'owi Xiaoyu Liu. Drugie miejsce otrzymali ex-aequo Alexander Gadjiev reprezentujący Włochy i Słowenię oraz Kyohei Sorita z Japonii. Gadjiev został też doceniony za najlepsze wykonanie sonaty. Laureatem trzeciej nagrody został Martin Garcia Garcia z Hiszpanii. Otrzymał też nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu.

Czytaj także:

Najwyżej z Polaków oceniony został Jakub Kuszlik - uzyskał czwarte miejsce. Otrzymał on też nagrodę Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków. Prezes Polskiego Radia podkreślała, że cieszy ją, iż nagroda ta przypadła Polakowi.

00:31 prezes - setka 1 .mp3 Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o nagrodzie dla najlepszego wykonawcy mazurków na Konkursie Chopinowskim (IAR)

Agnieszka Kamińska podkreśliła, że jury miało trudne zadanie z wyborem laureata tej nagrody. - Mazurki są uosobieniem polskości, symbolu tożsamości narodowej - wskazała prezes Polskiego Radia.

00:20 prezes - setka 2 .mp3 Agnieszka Kamińska: poziom tegorocznego Konkursu Chopinowskiego był bardzo wysoki (IAR)

W przeszłości nagrodę Polskiego Radia za najlepsze wykonanie mazurków otrzymali m.in. Garrick Ohlsson, Krystian Zimerman, Rafał Blechacz i Kate Liu.

00:30 prezes - setka 3 .mp3 Prezes Polskiego Radia dodała, ze tegoroczny Konkurs Chopinowski cieszył się ogromnym zainteresowaniem odbiorców (IAR)

Ex-aequo z Polakiem czwarte miejsce otrzymała Japonka Aimi Kobayashi. Kolejne nagrody otrzymali: piątą - Leonora Armellini z Włoch, a szóstą - J J Jun Li Bui z Kanady. Po wręczeniu nagród odbędzie się koncert laureatów. Kolejne - w piątek i sobotę w Filharmonii Narodowej w Warszawie.


mbl


Czytaj także

Zakończył się XVIII Konkurs Chopinowski. Specjalny cykl w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2021 12:51
Po tygodniach pianistycznych zmagań poznaliśmy zwycięzcę XVIII Konkursu Chopinowskiego. Okazał się nim Kanadyjczyk Bruce (Xiaoyu) Liu. Drugie miejsce – ex aequo, zajęli Alexander Gadjiev reprezentujący Włochy i Słowenię oraz Kyohei Sorita z Japonii. Laureatem trzeciego miejsca jest Martin Garcia Garcia z Hiszpanii. Od 4 do 22 października (od poniedziałku do piątku) w audycji "Trójka przed Południem" mogliśmy słuchać specjalnego cyklu, który przygotował nasz reporter – Paweł Turski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pianista rangi światowej". Wiceminister kultury o zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 11:25
Bruce (Xiaoyu) Liu zachwycał na każdym etapie - powiedział sekretarz stanu w MKDNiS Jarosław Sellin, komentując wyniki XVIII Konkursu Chopinowskiego. Widać było, że się pojawił pianista rangi światowej, z otwartą karierą na wszystkich salach koncertowych świata - podkreślił.
rozwiń zwiń