X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Międzynarodowa karuzela podatkowa wykryta. Straty państwa to nawet 40 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 07:29
Funkcjonariusze mazowieckiej KAS, wykorzystując System Teleinformatyczny Izby Rozliczeniowej, wykryli podmiot, który brał udział w międzynarodowej karuzeli podatkowej - powiedziała rzecznik prasowa Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: gov.pl/web/kas

KAS zablokowała 2,1 mln zł na rachunkach bankowych tej firmy.

Rzecznik prasowa IAS w Warszawie poinformowała, że przestępcy bardzo często wykorzystują sektor bankowy do wyłudzeń skarbowych. - Szczególnie w przypadku tzw. transakcji karuzelowych. Wartość wyłudzeń VAT w tych przypadkach stanowi dużą stratę dla naszego budżetu - tłumaczyła Justyna Pasieczyńska.

kasa fiskalna 1200.jpg
Wchodzą w życie nowe przepisy podatkowe. Sprawdź, czego dotyczą zmiany

- Jednym ze skuteczniejszych narzędzi w walce z oszustwami jest System Teleinformatyczny Izby Rozliczeniowej, czyli STIR. Służy on do przetwarzania danych przekazywanych przez banki i SKOK-i. Analiza tych danych pozwala zapobiec transferowi środków pochodzących z wyłudzeń skarbowych - wyjawiła.

Czytaj również:

Skuteczność STIR

Zaznaczyła, że o tym, jak skuteczny jest STIR, świadczą ostatnie ujawnienia pracowników Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego (MUCS) w Warszawie. - Na rachunkach bankowych firmy z siedzibą w Czechach, zarejestrowanej dla celów podatku VAT w Polsce, zablokowali kwotę w wysokości 2,1 mln zł. Podczas czynności kontrolnych ustalili, że podmiot ten był czynnym uczestnikiem międzynarodowej karuzeli podatkowej. Wartość uszczupleń VAT w tym przypadku, szacuje się nawet na kilkanaście milionów złotych - przekazała.

- W ujawnionym procederze brały również udział dwa inne podmioty, wobec których MUCS wszczął kontrole celno-skarbowe, na rachunku jednego z nich zablokowano na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych kwotę 2,5 mln złotych - podkreśliła.

Wskazała, że naczelnik MUCS prowadzi obecnie śledztwa i kontrole celno-skarbowe w 36 podmiotach, u których dokonano blokady w ramach procedury STIR. - Kwota środków zabezpieczonych na tych kontach to blisko 11 mln złotych. Szacunkowe straty dla Skarbu Państwa to ok. 40 mln złotych - podała.

- Warto wiedzieć, że blokada rachunku jest możliwa na 72 godziny z możliwością przedłużenia o 3 miesiące tylko w ściśle określonych sytuacjach. Nie można również zablokować służących do celów prywatnych rachunków osób fizycznych - dodała.

jmo

Czytaj także

Minister finansów nagrodził na Kongresie 590 najlepszych płatników CIT. "Cenimy firmy, które uczciwie płacą podatki"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 11:38
Przychody z CIT mają ogromny wpływ na rozwój kraju i pozwalają realizować programy społeczne - mówił minister finansów Tadeusz Kościński, wręczając na Kongresie 590 wyróżnienia dla firm i grup kapitałowych, największych płatników podatku dochodowego od osób prawnych za 2020 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Obecna dynamika nie wyhamuje w przyszłym roku". Modzelewski o prognozach gospodarczych

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 16:15
- Makroekonomiczne przesłanki fiskalne są sprzyjające i utrzymają się w naszej gospodarce w przyszłym roku - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski, ekonomista, ekspert ds. podatkowych.
rozwiń zwiń