X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Cmentarze pozostaną otwarte". Minister zdrowia o Wszystkich Świętych

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 15:13
Cmentarze pozostaną otwarte w czasie nadchodzących świąt – zapewnił minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział, że decyzje o ewentualnych dalszych obostrzeniach będą zależały od wzrostu zachorowań z tygodnia na tydzień.
Zdjęcie ilustracyjne, Cmentarz Powązkowski
Zdjęcie ilustracyjne, Cmentarz PowązkowskiFoto: Shutterstock/udmurd

- Co do świąt nie ma zagrożenia, cmentarze na pewno będą otwarte - powiedział Niedzielski w środę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy. - Tutaj nie będzie żadnego zaskakiwania, chociaż sytuacja jest o tyle dynamiczna, że przyrost, jaki mamy w ciągu ostatnich dwóch dni, jest zdecydowanie poza prognozą, która przygotowaliśmy – przyznał.

twitter niedzielski free 663.jpg
"Eksplozja pandemii". Minister zdrowia o gwałtownym wzroście zakażeń koronawirusem w Polsce

Dodał, że wzrost liczby zachorowań był spodziewany i wiąże się z powrotem studentów na uczelnie.


Posłuchaj
00:21 cmen.mp3 Adam Niedzielski o otwartych cmentarzach 1 listopada (IAR)

 

- Krytyczne są najbliższe dni, zobaczymy, jak będzie wyglądał wskaźnik wzrostu z tygodnia na tydzień. Jeżeli będziemy widzieli, że ta ścieżka, zgodnie z którą na koniec października miało być średnio 5000 (zachorowań), wtedy będziemy podejmowali kolejne decyzje, być może dotyczące obostrzeń – powiedział.

"Każdy miał szansę"

Podkreślił, że "każdy miał szansę i ma szansę się zaszczepić".

Czytaj także:

- Teraz większym stopniu bierzmy na siebie odpowiedzialność. Szczególnie tę odpowiedzialność biorą na siebie osoby, które się nie zaszczepiły, czyli nie wykupiły tej formy ubezpieczenia, aby zwiększyć swoje szanse w zderzeniu z COVID-em bądź w ogóle kwestii zakażenia - dodał.

W pełni zaszczepionych jest w Polsce obecnie ponad 19,7 mln osób. We wtorek resort zdrowia poinformował o 3931 potwierdzonych nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarły 64 osoby z COVID-19.

fc

Czytaj także

Naukowcy stworzyli niezakaźną wersję SARS-CoV2. Pomoże w badaniach nad chorobą

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 06:39
Naukowcy - z których jeden jest laureatem Nagrody Nobla - stworzyli wersję SARS-CoV2, niezdolną do wywołania choroby. To doskonałe narzędzie do badań koronawirusa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadal boimy się koronawirusa w sklepach oraz w biurze. Sprawdź nowe badanie Deloitte

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 12:31
Pandemia nadal wzbudza obawy Polaków związane ze zdrowiem oraz ich sytuacją finansową. Nie czujemy się bezpiecznie na zakupach, w biurach, myślimy z niepokojem o oszczędnościach - wynika z najnowszego raportu firmy doradczej Deloitte.
rozwiń zwiń