X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Śląskie: zatrzymanie na lotnisku. Podróżni złamali zasady kwarantanny

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 16:43
Pięcioro pasażerów, którzy stawili się do odprawy granicznej w Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, nie odbyło zaplanowanych podróży, bo złamali zasady kwarantanny, nałożonej przez sanepid. Zapłacili też mandaty i czeka ich składanie wyjaśnień w inspekcji sanitarnej i na policji.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Doin

Jak poinformował chorąży sztabowy Szymon Mościcki ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas kontroli granicznej podróżnych wybierających się do Wielkiej Brytanii, Ukrainy i Egiptu okazało się, że 2 obywateli Ukrainy oraz 3 obywateli Polski - w tym małoletnia dziewczynka oraz małoletni chłopiec - w ogóle nie powinni się znaleźć na lotnisku. Na wszystkie te osoby sanepid nałożył 10-dniową kwarantannę.

Czytaj także:
paszport covidowy certyfikat free shutterstock 1200.jpg
COVID-19 a turystyka. Karpiński: będziemy się musieli oswoić z sytuacją pandemiczną

Dwoje obywateli Ukrainy oraz jedna Polka zostali ukarani mandatami w wysokości od 100 zł do 300 złotych na podstawie kodeksu wykroczeń. Natomiast opiekun prawny dzieci, w związku z niedopełnieniem obowiązku dopilnowania przestrzegania zasad przebywania przez nie na kwarantannie, został ukarany dwoma mandatami, każdy w wysokości 500 złotych.

Niezależnie od nałożonych grzywien w drodze mandatu karnego, funkcjonariusze poinformowali o zaistniałych przypadkach naruszenia zasad kwarantanny Państwową Inspekcję Sanitarną oraz odpowiednie ze względu na miejsce zamieszkania komendy miejskie policji. Ponadto, na podstawie decyzji kapitana statku powietrznego, żadna z tych osób nie została wpuszczona na pokład samolotu.

Czytaj także:

Straż Graniczna przypomina, że osoby objęte izolacją w warunkach domowych lub kwarantanną mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem oraz stosowania się do zaleceń służb sanitarnych.

jbt

Czytaj także

Grzywna, a nawet więzienie. Kłopotliwe pamiątki z wakacji

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2021 14:30
Wakacyjne wyjazdy często wiążą się z egzotycznymi pamiątkami. Warto jednak pamiętać, że niefortunny upominek może narazić przyrodę danego państwa na degradację, a nas na konsekwencje prawne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyjazd za granicę - jak się przygotować i o czym pamiętać, aby czuć się bezpiecznie?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 20:05
Polacy coraz chętniej wybierają kraje egzotyczne jako cel swojej podróży. Choć nie wszystkie destynacje są dla nas łatwo dostępne, a podróż wiąże się czasem z koniecznością przesiadki, to nie zniechęca to wielu osób do udania się na "drugi koniec świata". Warto pamiętać, że do dalekiej podróży trzeba się odpowiednio przygotować.
rozwiń zwiń