X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Oba nasze kraje są przedmiotem ataku hybrydowego". Szef MON z wizytą na Litwie

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 14:15
W Wilnie trwa spotkanie Rady Prezydenckiej pod przewodnictwem prezydentów Andrzeja Dudy i Gitanasa Nausdy z udziałem przedstawicieli ministerstw obrony i spraw zagranicznych obu krajów. Mariusz Błaszczak powiedział Polskiemu Radiu, że Polska i Litwa są przedmiotem ataku hybrydowego dokonywanego przez Białoruś.
Mariusz Błaszczak
Mariusz Błaszczak Foto: PAP/Radek Pietruszka

Minister Błaszczak zaznaczył, że temat bezpieczeństwa granic i współpracy wojskowej zdominuje dzisiejsze konsultacje. - To moje kolejne konsultacje z moim odpowiednikiem litewskim. Rozmawiamy na temat współpracy wojskowej, wspólnych ćwiczeń, współpracy w zakresie uzbrojenia, mamy powołane zespoły i radę ministrów obrony. Jej kolejne posiedzenie odbędzie się na początku przyszłego roku w Wilnie. Rozmawiamy o tym jak zapewnić bezpieczeństwo naszym krajom w sposób najbardziej efektywny - mówił.

Czytaj także:
granica SG 1200.jpg
"Powinna zacząć się możliwie szybko". Wiceszef MON o budowie bariery na granicy z Białorusią

Szef MON dodał, że obecnie polska granica bardziej niż litewska jest forsowana przez ludzi, ściąganych przez reżim Aleksandra Łukaszenki. - Niestety dlatego, że w Polsce część opozycji i mediów powiela propagandę białoruską, antypolską. Na Litwie wszystkie siły polityczne wspierają władze, by zapewnić bezpieczeństwo na granicy, w Polsce tak nie jest i to zapewne przyciąga kolejne ataki na granicę - zaznaczał.

Czytaj także:

Współpraca polsko-litewska

Dziś Ministerstwo obrony narodowej na Twitterze napisało, że liczba wspólnych wojskowych szkoleń stale wzrasta. Polska i Litwa wymieniają się również doświadczeniami w sferze funkcjonowania Wojsk Obrony Terytorialnej.

W Wilnie z udziałem prezydentów Polski i Litwy trwają uroczystości związane z 230. rocznicą Zaręczenia Wzajemnego Obojga Narodów.

jbt

Czytaj także

Szef MON: celem Białorusi jest osłabienie naszego bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 10:44
Dzisiejsza sytuacja na granicy Polski, Litwy i Łotwy z Białorusią pokazuje możliwości złego działania mającego na celu osłabienie naszego bezpieczeństwa - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak podczas otwarcia Warsaw Security Forum.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleś Zarembiuk: Łukaszenka na zlecenie Kremla i za jego zgodą testuje polskie elity

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 20:35
- Na granicy moglibyśmy mieć już nie kilkadziesiąt tysięcy a kilkaset tysięcy czy milion osób, gdyby polskie władze nie podjęły odpowiednich decyzji, wtedy gdy ta operacja hybrydowa się zaczynała - mówił w Polskim Radiu 24 Aleś Zarembiuk, prezes Domu Białoruskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń