X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS odwiedził grób Lecha i Marii Kaczyńskich w katedrze na Wawelu

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2021 21:13
Wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził grób pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu w Krakowie.
Grób pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich
Grób pary prezydenckiej Lecha i Marii KaczyńskichFoto: Robson90 / Shutterstock.com

Wizyta miała charakter prywatny. Według informacji uzyskanych przez media prezesowi PiS towarzyszyli m.in.: premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, szef KPRM Michał Dworczyk.

Czytaj także:
shutterstock_ pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej free 1200.jpg
Miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Politycy PiS uczcili pamięć ofiar

Politycy uczestniczyli we mszy, a potem złożyli kwiaty przy sarkofagu pary prezydenckiej. Jarosław Kaczyński stara się odwiedzać grób brata i bratowej każdego 18 dnia miesiąca, w miesięcznicę ich pogrzebu.

Czytaj także:

Katastrofa smoleńska 

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria. Polska delegacja zmierzała na uroczystości w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej. W krypcie katedry na Wawelu, w której znajduje się sarkofag Lecha i Marii Kaczyńskich, jest też tablica ku czci ofiar katastrofy pod Smoleńskiem z łacińską sentencją: "Corpora dormiunt, vigilant animae" ("Ciała śpią, dusze czuwają").

jbt

Czytaj także

Symbolika katastrofy smoleńskiej. Prof. Grochmalski: w Polsce nie ma miejsca na "letnią wodę"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 07:39
- Refleksje obudziły w wielu osobach świadomość, że w Polsce nie ma miejsca na „letnią wodę”. W Polsce jest to, co śp. Lech Kaczyński mocno artykułował: dzisiaj Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze państwa bałtyckie a później może i czas na mój kraj, na Polskę. Mówił to w Tibilisi w 2008 roku. 2 lata przed śmiercią i 6 lat przed wojną na Ukrainie. W tych słowach zawiera się długa historia naszych doświadczeń z Rosją - powiedział o symbolice katastrofy smoleńskiej prof. Piotr Grochmalski, politolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Stankiewicz: istnieje nagranie mogące sugerować, że w Smoleńsku zamiast akcji ratunkowej doszło do egzekucji

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2021 14:47
- Szykuję kolejny film na bazie tego, co zgodziłam się usunąć. Istnieje nagranie krótko po katastrofie mogące sugerować, że zamiast akcji ratunkowej była egzekucja - powiedziała Ewa Stankiewicz, autorka filmu "Stan zagrożenia". - Rozkaz zabicia prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jest już na pewno w kwietniu 2008 roku - dodała.
rozwiń zwiń